Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem vizsgál meg egy orvos...

Nem vizsgál meg egy orvos sem, mit tehetnék én a gyógyulás érdekében?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, sajnos az a tapasztalatom, hogy nem kapok teljes körű vizsgálatot az orvosoktól. Mindegyik csak találgat, vizsgálatok nélkül. Szeretném saját kezembe venni a dolgot, egy kis segítséggel, tanáccsal körítve.

Egy évvel ezelőtt a jobb bordaívem alatt erős görcsök jelentkeztek étkezés után. Fél évre rá felváltotta az alhasi görcs, ami a hátamba sugárzik. Több hónapja hasmenésem van, okkersárga színű. Naponta többször is el kell mennem a WC-re. Gyulladt pattanások jelennek meg az arcomon, nyakamon, csalánkiütésekkel együtt. Nyolc hónapja sportolok, egészségesen táplálkozom, mégis kínkeservesen adom le a kilóimat. Pajzsmirigy alulműködésem is van, de nem hinném, hogy ez áll a problémák háttermében. Kérem, ha valaki tud tanácsot adni, akár diétával, vagy gyógyteákkal, gyógyszerekkel (bááármi) kapcsolatosan , írjon nekem. Köszönöm! 28/L



2015. nov. 12. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Epehólyag gyulladás, epekő, de májprobléma is lehet. Mindenképpen halaszthatatlan orvosi kezelést igényel.
2015. nov. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andi80018 ***** válasza:
Nem értem, miért nem vizsgálnak meg, milyen hely ez? Egyébként nehogy azt hidd, hogy a pajzsmirigy alul működés olyan kis probléma, ha nagyon kileng az érték, az elég komoly bajokat okoz, ha már a súlyodba is beleszól, akkor pláne. Azért ha majd a hajad is elkezd hullani és depis leszel, kicsit komolyabban foglalkozz a témával! Arról nem is beszélve, hogy gyereked sem lehet, csabizonyos értékek között. A másik meg valószínűleg gyulladás lesz a beleidben, egy gasztróra mindenképpen el kéne menni, persze lehet máj-epe is. Oldd meg a kivizsgálást mindenképpen, szerintem.
2015. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nem-fogyás az lehet a pajzsmirigy alulműködéstől, Pláne, ha az nincs kezelve. A többi inkább epe/májproblémára utalhat. Hasi uh, vérvétel első körben, de az a kérdés, hogy nem vizsgálnak meg, akkor hogy tudod elintézni? Elmégy magánba? Ha magad találod ki az eredmények alapján a diagnózist, akkor hogy szerzel rá gyógyszert, esetleg ha kell, műtéti megoldást?

Én elmennék egy magán-belgyógyászhoz, esetleg hazajönnék, nem tudom melyik országról van szó.

Még annyi, hogy vérvételnél sem csak egy vérkép kéne, hanem májfunkciók is pl.

Jobbulást!

2015. nov. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A pajzsmirigy alulműködésre szedtem gyógyszert, de abba kellett hagynom, mert nem volt jó. Most kaptam egy másikat. Németországban élek, de egyszerűen nem vizsgálnak ki. Két nappal ezelőtt voltam idén a harmadik orvosnál. Igazából volt egy vérvételem, az nem sokat mutatott. A pajzsmirigy működés jó, egy kicsit több a vasam, mint kellene. Az utolsó doki, akinél voltam, csak fújta a magáét, olyan dolgokat mondott, amit alapból megtettem, például, hogy sportolnom kéne. Mondtam is, hogy sportolok, de mintha meg sem hallotta volna. Vizsgálat meg semmi. Annyit mondott, lehet ételallergia, én találjam ki, hogy mi lehet az úgy, hogy pár napig csak egy fajta ételt eszem. Én csak néztem, hogy mi ez. Mindegy, elmegyek másik városba, hátha ott mások az orvosok. Tudom, hogy nem tudok gyógyszert szedni ezekre a problémákra, de hátha segítene valami természetes gyógymód.
2015. nov. 13. 05:04
 5/5 Andi80018 ***** válasza:
Akkor viszont ott a válasz, menj el egy természetgyógyászhoz. Ha így van, hogy ennyire szarnak az emberre ott, akkor inkább itt élek, esküszöm. Hát ennél még itt a lelakott szakrendelőben is többet foglalkoznak az emberrel. Vagy gyere haza szabira valamikor és itt keress orvost.
2015. nov. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!