Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt valakinek agyi aneurysma...

Fné Anikó kérdése:

Volt valakinek agyi aneurysma műtéte?

Figyelt kérdés
Van egy 4 mm-es értágulat az agyi fő ütőéren és mivel magas az agyvérzés kockázata, műtétet javasoltak, amit katéteres módszerrel végeznek el úgy, hogy a lágyéki ütőéren át vezetik fel a katétert az agyba. Ha valaki átesett már egy ilyen beavatkozáson, szeretném, ha megosztaná velem a "tapasztalatát", és hogy mennyi idő a felépülés?
2016. nov. 2. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem estem át, de nekem is javasolták. Nekem egy 3mm-es meg egy 1mm-es van, azt mondták, évi 1-2% az esélye, hogy rupturál. Két helyen voltam, az egyiken azt mondták, csak nyitott koponyaműtéttel lehet lezárni, a másikon azt, hogy lehet a katéteres módszerrel. Nem tudok dönteni.
2016. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem dec.6-án kell befeküdni. Az orvos azt mondta, megoldható ezzel a katéteres módszerrel. Sajnos én túl vagyok már egy meningeoma műtéten (akkor felnyitották a koponyát), még egyszer nem szeretném átélni. Azért lettem volna kíváncsi olyan személy véleményére, aki ezen a katéteres beavatkozáson van túl...
2016. nov. 2. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!