Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Teljes test MR vagy teljes...

Teljes test MR vagy teljes testet átfogó szűrővizsgálat? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Tavaly December óta járok jobbra balra orvosokhoz és nem tudják mitől vagyok rosszul. Reggelente szédülés, hányinger, végtag zsibbadás/fájdalom(ez kevésbé),sokszor az egész testem bizsereg, tarkótájt erős nyomás, égő érzés.

2016. nov. 8. 00:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Teljes MR, de főképp koponya!

Az tünetek koponya folyadék nyomás megemelkedésére is utalhatnak ennek oka viszont csak MR-el (vagy CT) lehet csak kimutatni. Egyéb tesztek erre az egy lehetőségre nem jók, csak negatív lesz az eredmény.

Nekünk amikor volt ilyen eset a családban, akkor utólag azt mondták az orvosk, hogy ennek a rendellenességnek a tünete, hogy a labor tünetek negatívak és nincs látható oka a panaszoknak. Sajnos elsőnek mi is sok felesleges kört lefutottunk.

2016. nov. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Még egy fontos dolog. Ezt intézd el minél előbb, lehetőleg napokon belül, mert ha beigazolódik, akkor a kezelést minél előbb meg kell kezdeni!

Hány éves vagy, amúgy? (vannak kor sajátos betegségek is)

2016. nov. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hello! Szerintem válaszd a teljes kivizsgálást. Attól függetlenül sejtem mi a bajod,de előbb nézesd meg,aztán beszéljünk.
2016. nov. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kedves #3-as én vagyok aki elsőnek írt!

Én nem totóztam, amikor sürgős koponya MR-t írtam. A tünetek azok nagyon is konkrét rendellenességre utalnak, ami volt a családunkban.

Te mi alapján javasoltad az általános szűrő vizsgálatot? A fent részletezett tünetekkel van valami tapasztalatod vagy csak úgy ikszeltél egyet, mert az jól hangzik?

2016. nov. 8. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

# 3,

Azt írtad van ötleted. Kíváncsi vagyok, hogy egyre gondolunk, ha igen, akkor viszont nagyon nem értem a javaslatodat.

2016. nov. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3. vagyok,teljes kivizsgálást általában súlyos eseteknék is mindíg érdemes csinálni,mivel egy éve áll fent a betegsége,így nen valószínű,hogy pár napon sok múlik,így beleférne még, amúgy a teljes kivuzsgálásba beletartothat a koponya mr is. Az hogy mi a baja nem szeretnék totózni,ezért írtam a kivizsgálást és,ha ott kiderül valami,majd attól függően tudok adni tanácsot.
2016. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
3 vagyok! Azt esetleg tudod,hogy mitől volt az a koponya folyadéknyomás megemelkedés? Ill.higyan gyógyítitták meg?
2016. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"...mivel egy éve áll fent a betegsége,így nen valószínű,hogy pár napon sok múlik,..."

Ezt cáfolnom kell. Sajnos napokon sokat múlhat itt és habár ideális az lett volna ha 3-4 hónap alatt el jut ide, de ez nem jelenti az, hogy megfejelhető hetekkel még, mert a teljes vizsgálat elvégzése és eredmények kielemzése ennyi idő.

Azzal a vizsgálattal kell kezdeni, ami a veszélyesebb eshetőséget zárja ki. A tünetek alapján konkrét dologra gondolok, amit CSAK(!) a (koponya) MR mutat ki.

2016. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jövő Keddre kaptam időpontot MRre, remélhetőleg kiderül végre mi a baj.
2016. nov. 8. 17:52
 10/18 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok amúgy. Milyen kezelést kaptál mikor kiderült a baj? Mennyi ideig tartott a felépülés?
2016. nov. 8. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!