Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladás! Mit...

Tüszős mandulagyulladás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 napja fáj a torkom és a fejem. Tegnap este belázasodtam, ma elmentem dokihoz. Kaptam antibiotikumot, calcimuscot, láz és fájdalomcsillapítót eszek, este pedig lordestin. 24 órája nem ettem, csak reggel pár falat joghurtot és két korty teát. Vizet iszok, még ha fáj is. Antibiotikumra az van írva hogy evés közbe vegyem be, de nem birok enni, mit egyek? Nyelni sem birok. Viszont valahogy be kellene venni az antibiotikumot. Valami ötlet torokfájdapok csillapírására?

2016. nov. 11. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél valamilyen fájdalomcsillapítós torokszopogató tablettátm vagy gargalizálj sós vízzel, ez is gyorsan segíthet az antibiotikum mellett.
2016. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmit, vedd be evés nélkül.


Semmilyen antibiotikum nem okoz azonnali halált, ha nem evés közben veszed be. :D :D :D :D :D


Ha nem kapszula, és túl nagy, törd össze kloffolóval, és keverd össze mézzel, és úgy vedd be.


Viszont, ha sehogy nem veszed be, akkor több hetes öngyógyulás vár rád... ugyanezzel a szenvedéssel, ami most van.

2016. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tantum verde, es esetleg sos vizst szivjal fel orrba..
2016. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy gyombert lehet ra enni, mezesfokhagyma meg..
2016. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenféle tejterméket kerülj! Táptalaj a torokbaciknak.

Antibiotikumot szedjed, ahogy írva vagyon.

Lázcsillapítót csak akkor, ha tényleg lázad van (38.5 felett) különben többet árt mint használ.

Hagyd a bolti torokfertőtlenítőket a francba.

Sós vízzel gargarizálj (fájdalomcsilapít, mert nedvesíti a kiszáradt torkot).

Igyál forró teát.

Reszelt gyömbérre önts forró vizet, abból jó csípős torokfertőtlenítő tea lesz. Kicsit kellemetlen, de hatásos.

Egyél mézet magában szobahőmérsékleten edd, ne teába.


Egyél sok szénhidrátot (pirítóst, száraz kekszet, főtt krumplit)

Amint kicsit javulsz meg úgyis farkaséhes leszel.

2016. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!