Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS ez mi lehet és mit csinálj...

SOS ez mi lehet és mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Tegnap elkezdett viszketni az alkarom, este már nagyon felerősödőtt, ma meg arra keltem hogy van egy nagyjából 2×3 centis piros folt mindkét alkaromon,csak a bal oldalin szinte nem is látszik, az nem is igazán viszket már.A jobb viszont elég látható, és nagyon zavaró.Nem kiütés szerű és nem is összefüggő vörös folt, hanem szabálytalan pirosas-barna bőrelszineződésnek néz ki, és ahogy mondtam nem egybefüggő, elég ritkás egy "folt".

Mi lehet ez? Mit tegyek a viszketés ellen, valami krémet tudtok ajánlani?

Azt hiszem múlt héten a bokámnál volt egy hasonló borzalmasan viszkető kb.2 centis pirosas barnás "folt", de azt hittem csak ki van száradva ott a bőröm azért viszket.Pár napon belül az is elmúlt.

Ez mitől lehet? Klóros víz kihozhatja? És mit csináljak vele? Megőrülök a viszketéstől.

Azért nem mentem orvoshoz, mert a városban csak egy bőrgyógyász van, ahol minimum 2-3 hónapot kell várni hogy fogadjanak, és mivel ezt nem akarom kivárni gondoltam megkérdezem itt.

17/l



2016. nov. 12. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Neogranormon?
2016. nov. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt nem sebeknél használják? Hogy helyreállítsa a hámszöveteket azt hiszem.

De utánanézek:)

2016. nov. 12. 07:18
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként néztem ilyen piros viszkető foltos betegségeket neten képekkel együtt és egyikhez sem hasonlít.

Azt elfelejtettem írni hogy halvány, aki csak egy pillantást vet rá nem biztos hogy észreveszi, kicsit olyan mintha koszos lenne a kezem azon a részen.De közelebbről nézve jól kivehető.


Régen volt ekcémám a hajlatokban, az volt szinte ugyanilyen.Lehetséges hogy visszajött?

2016. nov. 12. 07:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg az jött vissza. Lehet,hogy most szárazabb a bőröd (ősszel,télen mindig az)és azért jelentkezik újra. A Neogranormon ezzel semmit nem csinál,nem erre való. Ha nagyon viszket vegyél a patikában antihisztamint (pl. Cetirizin tabletta),ezek recepet nélkül kaphatóak és mosakodókenőcsöt. A mosakodó kenőccsel nem moshatod,hanem kenheted is. Egy kis zsíradékot hagy a bőrön és lehet,hogy ennyi is elég lesz. Ha nem,akkor menj el a háziorvosodhoz,mert olyan kenőcs kell,amiben van szteroid,de az csak receptre kapható,de a háziorvosoknak is avn a legtöbbször ilyen receptúrájuk. Én eddig 2 háziorovossal dolgoztam és mindekttőnek volt Elocomos keveréke.
2016. nov. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, lehet ő is tudja mi a baj.
2016. nov. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. nov. 12. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!