Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ebből az alkoholizmusból van...

Ebből az alkoholizmusból van visszaút vagy készüljek az elmúlásra?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni az eddigi alkoholkarrierem :


15 évesen kezdtem el inni, brahiból, nagyfiúskodásból.


Ez a koca piás korszak 19 éves koromig tartott, itt még én irányítottam.


19-21 éves korom között egyetemista voltam, elkezdtem keményebben inni.


Nem volt ritka hogy hetente kétszer háromszor is leittam magam és a mennyiség is kezdett már kemény lenni (2 l bor / 1 üveg tömény, ilyen adagok egy estére)


21 évesen kipakoltak a 2. egyetememről is, és jött az igazi lejtő.


2011 nyara meg 2012 tavasza között gyakorlatilag delíriumban voltam, nem volt olyan nap szinte hogy ne lett volna bennem szesz.


Rengeteg házi pálinkánk volt otthon, majdnem megittam az egész készletet pár hónap alatt (0,5-1 l HP, de a legmélyebb pontokon 1,5 litert is megittam egy éjszaka)


2012 tavaszán elmenekültem az országból és elkezdtem dolgozni. 2012-2015 között hullámszerűen hol sokat ittam hol kevesebbet, de tiszta nem igazán voltam 3 hónapból többet.


2015 eleje óta munkanélküli vagyok. 2015 végéig viszonylag jól bírtam, moderáltam ittam.


Aztán 2015 végétől mostansáig olyan szintű leépülésen mentem át hogy döbbenetes.


Naponta kétnaponta hullarészegre iszom magam általában olcsó olasz tájbortól. Ha nem iszom 1 napig már izzadok, remegek, minden bajom van.


25 kilót híztam 1,5 év alatt, az arcom teljesen eltorzult, felpuffadtam.


Van ebből a gödörből kiút, vagy készüljek szépen csendben az elmúlásomra?


F/25


2016. nov. 15. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nnémi segítséggel és vasakarattal elképzelhető. Tehát a te akraterődön múlik.

A némi seítség alatt az elvonót értem.

2016. nov. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
persze, vannak, akik meggyógyulnak, hajrá.
2016. nov. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A "legkönnyebben" innen lehet absztinenssé válni,amikor már egyértelműen jelez a szervezet,hogy baj van.Meggyógyulni nem fogsz sose,csak tünetmentessé teheted ezt a betegséget.Ha komoly elvonási tüneteid vannak,előtte konzultálj orvossal,majd tudja hova küldjön,csak ne engedd,hogy tartósan nyugtatózzanak.Utána mindenféleképp keresd meg az Anonim Alkoholistákat.Ha az első csoport nem jön be,keresni kell egy másikat,mert nagy különbségek vannak a társaságokban.Ha nem érzed szükségét ki lehet hagyni ezt a lépést (én is azt tettem),de állítólag sokat segít.

Még valami.Minden nap tudatosítsd magadban,hogy alkoholista vagy és az első korty után azonnal megindul a visszaesés és akkor már nem a nulláról kezded az ivást.

Én is sorra ott buktam el a "leszokási" kísérleteimet,hogy azt hittem szociális ivóvá tudok válni.A kb. 20. próbálkozásra végre elfogadtam és sokkal könnyebb így.

Sok sikert!

2016. nov. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valkaiss válasza:

Régi kérdés, nem tudom nézed-e még. Ha igen, nagyon elszomorodtam. Nem azért mert rosszul alakultak a dolgaid, hanem mert nem vagy biztos magadban. Van visszaút! Jar neked második esély. Csak rajtad múlik

Én szorítok neked ismeretlenül is, hogy jóra forduljon minden. Hibáztál, de nem cseszted el. Tudod, csak a csata veszrtt el, nem a háború!

Hajrá! Csináld

Menni fog :))

22/l

2018. okt. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!