Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegösszeroppanást kaptam...

Idegösszeroppanást kaptam szerintetek? Van visszaút? (Alvásprobléma)

Figyelt kérdés
2 éve kezdődött. Egy idegbeteg környezetbe kerültem és elkezdtem gurulni lefelé a lejtőn. Mindegy, most nem írom le. Ahol most vagyok, az hogy kb. egyetalán nem vagyok ura önmagamnak, nem tudok koncentrálni, a figyelmem össze vissza terjed. De nem oda fókuszál ahova én akarom. Ha ételt eszek, 10× próbálom lenyelni, de visszaöklendezem, mert arra figyelek, hogy a nyelőcsövembe menjen az étel, ne a légcsövembe. Ha meg rámnéz valaki, arra gondolok, mit gondol, még ha tudom is, hogy semmi rosszat, vagy fontosat, megakad a torkomon a kaja. Ez a kisebbik baj. Alvással vannak nehézségek. Régen rosszul aludtam, ha tudtam hogy valami fontos "lesz", most meg már szinte önmagam ellen vagyok, küzdök, és nem is tudom, melyik fél vagyok. El akarok aludni. De a légzésemet figyelem, vagy a tudatomat, hogy mikor kapcsol ki, mikor alszok már, milyen lesz, ha alszok, de azt ugye nem lehet észrevenni, de mégis ezeken szoktam gondolkodni. Fogalmazási készségem szinte semmi, összeesküvés elméleteket gyártok, és már félek bizonyos szavakat, kifejezéseket használni mert a tudatalattimban félek hogy megmarad. És most is írtam volna valamit. De félek. Hogyan koncentráljak? Ti hogyan kapcsoljátok ki a tudatotokat, miközben arra koncentráltok, vagy a légzésetekre? Legszívesebben vennék egy kis mérget és megdöglenék. Mert így nem akarok élni, igazából már halott vagyok szerintem.. Mert ha az ember nem arra gondol, amit akar, nem azt teszi, nem úgy működik, ahogy akar akkor már nincs is énje. Csak egy biomassza. Valós szándék nélkül.
2016. febr. 24. 00:06
 1/3 anonim válasza:
58%
Én egy picit másik irányból jövök, pánikos, aggódós vagyok. Illetve voltam amíg nem tudtam aludni. Aztán azt mondta a doki, hogy stilnox (zolpidem tartare, ambien). Ez egy altalató, elég durván beüt. Gyors felezési idejű, azaz 4 óra alatt kimegy és kelthető vagy, de saját tapasztalat alapján ha már elaludtál akkor nem nagyon kelsz fel, sőt az első pár óra álom nyugodt, nincsenek képek, hangok. Amerikai Hadseregnél a repülősök ezt kapják bevetés előtt, mert jól tisztul és a legtöbb esetben nem marad utáni napközbeni fáradtság. Vényköteles, szerintem egy misét megér. És kipihenten lesz esélyed összelegózni az életedet újra.
2016. febr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen orvosnál jártál eddig a problémával?
2016. febr. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, azzal nagyon fontos lenne orvoshoz fordulnod.

A háziorvosod is el tud irányítani szakemberhez, de te is elmehetsz a helyi pszichiátriai gondozóba. Ott pszichiáterrel fogsz találkozni. Mondd el neki, te pszichoterápiás segítséget szeretnél kérni. Vagy ő fogja ezt a kezelést kivitelezni vagy ad egy beutalót a mellette dolgozó pszichológushoz. Egyértelműen ilyen segítségre van szükséged. Gyógyulást kívánok.

2016. febr. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!