Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszatérő slejm, reggeli...

Visszatérő slejm, reggeli véres köpet?

Figyelt kérdés

sziasztok,

help!!

februárban megfáztam elég csúnyán, de mivel külföldön voltam, nem tudtam kifeküdni. amikor hazajöttem, a tüdő rtg kimutatott valamit,továbbküldtek mindenféle vizsgálatra,CT-re,ami azt mutatta ki,hogy kihordtam lábon egy tüdőgyuszit,de még előtte a doktornő hörgőgyulladást is diagnosztizált. légzésfunkcióm teljesen jó, nem voltam lázas,és nem köhögtem igazából sosem,viszont sok slejm jött fel sokáig, és volt, hogy véreset is köptem fel reggel. ez sosem köhögéssel jött fel,hanem mintha felgyűlt volna éjjel,fel kellett krákognom.a vége az lett,hogy kaptam egy antibiotikumot (bár nem tudom,miért,ha nem volt sem köhögés,sem láz),és aztán nem változott semmi.továbbküldött a tüdőgyógyász fül-orr-gégészetre, ahol szintén nem találtak semmit,röntgenen sem,annyit mondott a doktornő,hogy piros kicsit a gégém, és kérdezte,nem érzékelek-e gyomorsavat, és hát abban az időben tényleg volt, de szerintem az antibiotikum hatására jött elő,mert azóta sem érzem a savat...

meguntam és elmentem egy magánrendelésre, fül-orr-gégészhez,aki majdnem ki akarta vetetni a mandulám,mert azt mondta, elég "ratyin" néz ki. azt mondta,előtte azért ad egy-két tippet, mert homeopátiára is esküszik. kaptam lymphomiosot cseppeket, Salvus vizet, és úgy érzem,ezek használtak valamit, de ennek már egy-két hónapja, és újra előjött a sok slejm, valamint ma reggel megint a véres köpet is :(

alkalmanként dohányzom, de ez így volt eddig is,a megfázásommal kezdődött az egész.

nem tudom már,mit csináljak, illetve hogy valaki küzd-e hasonlóval, de már nagyon unom, nem tudom,mi lehet a konkrét baj, vagy ennyire elhúzódó dologról van-e szó és idő kell?



2016. nov. 19. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

A véres köpet, a nyálkahártya sérüléséből származhat. Valójában ebből áll a slejm, az elhalt nyálkahártyából. Milyen színű, a slejm a vért leszámítva? Átlátszó, fehér, sárga vagy zöld, ha nagyon elkeveredik vele a vér barna is lehet? A színe sokat elárul a kiváltó okról.

Végeztek, allergia tesztet? Ez is állhat a háttérben.

Ha nem köhögöd fel, hanem ez így össze gyűl, valószínű az orr üregeiből származik, ami éjszaka lecsurog a garatodon. Ez a lecsurgó slejm, gyulladást vált ki a mandulán, garaton, gégén. Természetesen a sav is okozhat hasonló tünetet.

A köpet színe fontos tényező és egy allergia teszt is segíthet, ha semmi mást nem találtak.

2016. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szia!

köszi a véleményt.

allergia tesztem nem volt még,mert eszembe sem jutott a megfázás után.gyerekek közt voltam,amikor megfáztam, és állítólag tőlük könnyű összeszedni csúnya bacikat is,de nem tudom,ez okozta-e valójában.

a köpet sem magától jön,hanem a slejmmel együtt,ami amúgy pár hónapja még nagyon csúf zöld színű volt sokszor, néha "csak" fehér,de elég sűrű minden esetben.

fül-orr-gégész azt mondta,nem lát semmit azon kívül,h kicsit piros a gégém,meg a mandula csúnya,szóval ott elvileg kizárt a durvább baj.

elmegyek egy allergia tesztre ezek után,és megpróbálom újra a homeopátia kúrát is. illetve ajánlották még az írisz diagnosztikát.. tapasztalat?

2016. nov. 19. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Hm... most valami újat mondtál nekem. :) Még nem hallottam, íriszdiagnosztikáról. Azt hiszem okkal, utána olvasva, a tenyérjósláshoz tudnám hasonlítani.

Semmi tudományos alapja nincs és nem igazolt a hatékonysága.

Az orvosok kuruzslásnak tartják az egészet, de végül is ezt mindenki maga dönti el.


De térjünk vissza a tényekre:

A fehéres köpet, vírusos fertőzésre utal, de az allergiát is igazolhatja.

2016. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaj és a homeopátiás kezelés, sokkal okosabb dolog, mint ez az iriszes dolog. Ha mást nem is, a tüneteket enyhítheti a homeopátiás készítmények, a ráolvasás viszont nem hiszem! :)

Sok sikert!

2016. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia sikerült jutni valahova meg tudtál többet esetleg?

A férjem egy hónapja vette észre hogy véres a köpete reggel ébredés után inkább sárgás de a vértől halvány barnának mondanám 38 éves meg volt fázva nem szedett rá semmit erre gondolunk első körben de a héten megy nagy mellkas röntgenre..... sok évig dohányzott 2 hónapja abba hagyta.

2016. nov. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

szia,


sajnos nem tudtam eljutni azóta sehová a munkám és egyéb dolgaim miatt, de úgy döntöttem, addig is újraveszem azokat a készítményeket, amiket legutóbb javasolt a fül-orr-gégész. Igazság szerint nekem is kéne csináltatni újra röntgent meg talán CT-t és gasztroenterológiát is, de akkor annyi energiámat és kedvemet elvette az egész,hogy még nem tettem meg..

amit vettem és nekem használt, az a Salvus permet,ami nyákoldó és a nyálkahártyát nedvesíti,segíti a sok "trutyi" képződését,oldását, szájba kell fújkodni naponta többször. aztán van a homeopátiás készítmény, amit szedek, az ún. Lymphomiosot, ezek cseppek formájában. valamint hatásos a gőzölés, de pl ha Salvus permetet drágálljátok, sós langyos vizes öblögetés is megteszi (tudom,fúj).

nekem anno azt mondta a fül-orr-gégész,hogy a mandulám is tök ratyi, és piros a torkom kicsit,de nem erőltette,hogy vetessem ki,csak felmerült... ki tudja,nem az okoz-e gondokat és csak hanyag volt..

de annyira nincs kedvem az egészhez. viszont ha a férjednél ez először fordul elő,menjen el, hátha egyértelműbben kiderül,mi a baj.

sok sikert!

2016. dec. 1. 18:52
 7/8 anonim válasza:
Helló! Kiderült e esetleg mi okozta a problémád? Elmúlt e? Nekem is hasonló van. Üdv.
2018. ápr. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

szia,

ja,elmentem egy olyan orvoshoz,aki holisztikus szemléletű, nem csak az érdekli,hogy most mi van,hanem foglalkozik az emberrel úgy egészében,és alternatív terápiákat is alkalmaz. streptococcus bacit talált a szervezetemben,amire kaptam egy antibiotikumot.elküldött arcüreg CT-t is, ott szerencsére semmi elváltozást/fertőzést nem találtak. ez pár hónapja volt, kaptam homeopátiás készítményeket is,meg orrsprayket, sok folyadékot kellett innom. Egyébként ez a felgyülemlett "cucc" már nem,vagy nagyon ritkán jön, a véres-másmilyen színű slejm meg már egyáltalán (kop-kop), szóval nálam úgy tűnik, egy nagyon csúnya fertőzés szövődménye volt mindez.

Te voltál azóta valahol? Vagy van változás?

2018. jún. 5. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!