Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi történik ha olyan ételt...

Mi történik ha olyan ételt fogyasztottam amit beköpött a légy?

Figyelt kérdés
Kint hagytam a rántottát fedő nélkül, és nem tudom hogy beköpte e a légy... Valakivel fordult már elő ilyen?

2016. aug. 7. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megemészted. Mondjuk én már a gondolattól is kihánytam volna.
2016. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A legyek általában csak a húsféléket "köpik be", azaz teszik bele a petéiket.

Ettől függetlenül sem tudhatod, hogy honnan jött az a légy.

Lehet, hogy előtte tehénlepényen vagy kutyakakin "pihent".

Amit aztán szépen átvitt a rántottádra.

De ez kisebb baj, mintha tényleg beköpte volna.

2016. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Remélem nem etted meg.

Én attól is hányok, ha eszek, és rászáll a légy a kajámra. Előtte pedig ki tudja hány sz*rra szállt rá. Pfuuuuj!

2016. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A levegő tele van mikrobákkal, baktériumokkal, pont azért, hogy a lebontandó anyagokat átadják a Föld anyagcsere-körforgásába. A rántotta pont egy ilyen anyag. A lebomló folyamat lényegében abban a pillanatban elkezdődik, amikor a rántotta hőmérséklete eléri a mikrobák számára élhető hőmérsékletet. Szóval a szobahőmérsékleten hagyott rántottán hemzsegnek, osztódnak a baktériumok - csupán a levegőből. Valamint az emésztetlenül a bélben továbbhaladó rántottával is ugyanez a helyzet, és ne gondold, hogy maradéktalanul képes vagy megemészteni a rántottát! Hogy az esetleges lebetegedést egy légy okozza, az egy hiedelem, babona (jó szokásunkhoz híven hogy legyen kit/mit hibáztatni). Benned már eleve hemzsegnek a lebontást végző, akár rothadást okozó baktériumok.
2016. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Persze, apukám sutyiban rájárt a pihenő fasírtra este a sötétben amíg az asztalon volt, és nem vette észre, csak másnap reggel (éjszaka a hűtőben volt a fasírt). Semmi baja nem lett, de azóta sem bír ránézni sem :D
2016. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A döglégy csak a nyershúst köpi be, a peték abból tudnak táplálkozni. Ettől függetlenül megmászik mindent, nagyon gusztustalan. Ha a rántottát meg is mászkálta, nem petézett rá.

Bajod nem lesz belőle, erre való a jó immunrendszer.

2016. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!