Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csontrák kimutatása?

Csontrák kimutatása?

Figyelt kérdés
Már 3. hónapja,hogy rossz a térdem,eleinte betagadt a lábujjaimmal együt, majd jártunk mindenféle vizsgálatra, ahol végül arra jutottak hogy leszívják belőle a folyadékot. A leszívás után megmaradt a fájdalom, egy ideig csak bottal tudtam járni. Rengeteg vizsgálat volt, röntgen, vérvételek, a leszívott folyadékot elvitték tenyésztésre, de semmi rosszindulatút nem mutattak ki egyikből se. Ahogy teltek a hónapok egyre jobb lett a lábam, de egy kis fájdalom és a duzzanat megmaradt. Kb 1 hete elmentem magánrendelésre, ahol ismét leszívták a térdem, és kaptam bele egy szteroid-injekciót, azóta a térdem már egyátalán nem fáj, csak a bokám körül mikor lépek. Holnap megyek a Debreceni reumatológiára, de azon gondolkoztam, hogy ennyi vizsgálat után szerintetek biztosan nem csontrák?

2016. nov. 28. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A vizsgálatok amiket leírtál, közel sem utalnak csontrákra. Persze attól még nagyon tud fájni.
2016. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a folyadékot amit leszívtak elküldtek tenyésztésre abból sem lehet sehogy megállapítani?
2016. nov. 28. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem az, de ha kétségeid vannak, akkor ne hagyd hogy lerázzon az orvosod, kérj még szélesebb körű kivizsgálást! MR vizsgálaton voltál már pl.? 90%-ban kimutatja, hogy mi a 'hiba'. A leszívott folyadékot egyébként elküldték szövettanra is? Mert ha az negatív, akkor teljes mértékben megnyugodhatsz, az 100%-os bizonyosságot ad. De ha nem volt szövettan, akkor érdemes lenne még 1-2 képalkotó vizsgálatot csináltatnod. A csontrákot csontscintigráfiával és PET/CT- vel lehet legbiztosabban kimutatni, csak sajnos az állam ezeket a vizsgálatokat csak a legindokoltabb esetekben támogatja, mert nagyon drága. De ha szànsz rá annyi pénzt, elmehetsz fizetősre, 3-4 napon belül van így időpont. Viszont 250.000Ft a PET/CT ára. 😔
2016. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A rákot nem így vizsgálják, e felől nyugodj meg. De ettől függetlenül lehet más komoly baj is. Most kórokozót keresnek, amit ki lehetne irtani, és akkor egyből vége lenne ennek. Örülj neki, hogy szépen rendbe jött a térded.
2016. nov. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :DPontosan nemtudom hogy szövettanra küldték-e, annyit mondtak hogy tenyésztésre, de minden negatív lett
2016. nov. 28. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:
A leszívott folyadékban nem rákot kerestek valószínűleg. A csontszövet rosszindulatú daganatait pedig leginkább radioizotópos vizsgálattal lehet kimutatni.
2016. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!