Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat kézfejen bőr...

Mi okozhat kézfejen bőr szárazságot, pirosodást? Amióta bejött ez a hideg idő, a "bütyök" részeken nagyon durván kiszárad a kezem.

Figyelt kérdés
Bepanhten Sensiderm krémmel kenem (ekcémára, egyik kollégám szerint ekcéma), az nagyjából enyhíti a tünetet, de másnap ugyanolyan csúnyán néz. Kiszárad, berepedezik, kipirosodik. Van erre valamilyen krém, ami megszüntetné ezt a tünetet?

2016. nov. 29. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A hideg, száraz levegőtől van.

Ilyenkor szárazabb sokkal a bőr, mint nyáron.

Nem kell ilyen speciális krém. De sima kézkrémmel, minden egyes kézmosás (mert az ugye még tovább szárítja) után be kell kenni. Plusz még többször is napközben, ha szükséges.

Ha nem kened rendszeresen, akkor mindig száraz lesz, és egy idő után piros, hámlik. De ez még nem ekcéma.

2016. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kesztyűt kell hordani és persze nem árt körülnézni a környezetben, hogy nincs-e új allergén jelen.
2016. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nálam utóbbi 2-3 évben minden télen előjön sajnos. a hideg és a száraz levegő. kesztyű nélkül ki sem lépek, már bent felveszem, és Neutrogena kézkrém a hatásos. Csinálhatok bármit, elmúlni nem fog, csak március április tájékán, de a ezzel ,,kordában,, lehet tartani, vagyis piros lesz, de nem repedezik ki. ha 20 fajta kézkrémet nem próbáltam ki, akkor egyet sem, de el nem múlik semmitől, ha napokig nem megyek ki, és folyamatosan krémes a kezem, akkor sem.
2016. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom. Hat ez eleg rossz hir :( azt hittem van erre valami jo krem. 28 eves vagyok. Eddig nem volt ilyen problemam. Most kb. Oktober ota kezdodott, amiota hidegebb van...
2016. dec. 7. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!