Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak? Még inzulinnal...

Mit csináljak? Még inzulinnal se megy lejjebb a vércukrom!

Figyelt kérdés
Cukorbeteg vagyok,és raktam rám egy szenzort,ami nagyon gyakran méri a vércukromat és egy grafikonon ábrázolja az értéket meg a változását. Kicsit több,mint 1 órája 13,5 volt a cukrom. Adtam be rá korrekciót. 5 perc múlva már 14,2-re ment fel. Gondoltam hogy oké,majd ha hatni fog az inzulin lejjebb megy. Negyed óra múlva már 16,5-öt mértem. Erre is számoltam korrekciót. Ránéztem az inzulinpumpára és 17,2 a vércukrom és ott volt mellette egy felfele mutató nyíl(azaz még mindig felfele megy a vércukrom). 14/L

2016. dec. 4. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szólj anyukádnak ès hívjátok fel az orvost!
2016. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Annak szerintem kell legalább egy-másfél óra mire a hatását kifejti.
2016. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Először is, a cukros orvosoddal konzultàld meg ezeket,ne gyakorira írd ki.

Màsodszor,apumnak is volt ilyen, csak neki màr 25-28-ra ment fel és nem bírta lejjeb vinni semennyi inzulinnal. Az orvos szerint erre nincs tudományos magyaràzat. Valszeg rossz/hibás az a csomag inzulin. Cseréld ki.

Harmadszor, ha előtte ettél, nanà hogy felfele megy, nem lefelè.

Negyedszer,baromira nem teszel jót magadnak azzal, ha félórànként adsz be inzulint.

És ötödször: üzenem a kettes vàlaszolónak, hogy tartsa meg magànak, ne beszéljen baromsàgokat. Inzulintól függ hogy mennyi a hatóideje. Vagy rögtön hat, vagy kb fél óra múlva. Be is cseszne ha màsfél óràt kellene rà várni.

2016. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

A szervezetnek kell idő mire reagál. A bevitt élelmiszer lebomlik és közben folyamatosan felszívódik és a keringésbe kerül, ezzel a felszívódása alatt folyamatosan emeli a vér cukrkor szitjét. Az inzulin hatása egy folyamaton keresztül kifejti a hatását, de ahhoz is idő kell. Ezek nem azonnal bekövetkező folyamatok.


Egyébként aki nem inzukint kap, annak kell minimum másfél óra, mire be áll a normális vércukor érték az étkezés után. Azért szoták a másfél vagy a kétórás értéket mérni.


Ezzel szemben az inzulinosoknál mérnek egy órás értéket is, mert ott az inzulin azonnal a keringésbe kerül és nem kell megvárni amíg a szervetzet az élelemre reagálva előállítja.


Az megint időbe kerül (mint az egészséges szerveztnek is), amíg kifejti a hatását.


Egyébként ne hallgass az előzőre mert nem tudja mit beszél! Olvasd el a "cukor normálérték" kereső szóra bejövő találatot. Ott orvos írja le ezeket amit itt írtam.


Itt érdemes nézelődni, hogy egyáltalán a cukor lebontási időkkel, a szervezet ragálásával tisztában legyél. Az, hogy kintről juttatod be vagy a hasnyálmirigy termeli-e meg, azon csak a kb fél óra különbség múlik.


Ezeken az oldalakon az étkezés utáni 2 órával történő vércukor mérést írják korrektnek, de másfél óra alatt szokott pl nálam lemenni normál érték környékére,

viszont aki inzulint használ, annál egy óra alatt is beáll.


Annál gyorsabban viszont csak magad téveszted meg, ha méregeted, (méri a készülék és kijelzi nálad, de ha hamarabb nézegeted mint ahogy az ételből felszívódna a keringésbe a szénhidrát, akkor ilyen meglepetések érhetnek) mert akkor kezd lebomlani az ételen levő szénhidrát, ami lassan és folyamatosan nyomja felfelé ezt az értéket, aztán közben dolgozik az inzulin, ami legkevesebb másfél óra után biztosan hatni fog, de injekció esetén kicsivel hamarabb is.


[link]

2016. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, te egyàltalàn cukros vagy? Vagy csak a netről hadovàlod össze a dolgokat?

A hivatalos mérési idő MÁSFÉL ÓRA. Nem egy, nem kettő. Mert tök mindegy hogy mit adsz be, ha adsz be, evés utàn másfèl óràval a legmagasabb a vércukorérték.

Egyébként meg fölösleges volt leírnod, hogy ha ad-e be inzulint,akkor mikor hat, ha meg mást szed, az mikor hat, mivel a kérdező irta hogy inzulinos.

Az igaz, hogy az inzulin folyamatosan hat, de nem másfél óràt kell vàrni a hatásàig. Mint már írtam, a legtöbb azonnal hat. És a hatása 3-5 óràn keresztül tart.

2016. dec. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Elég nagy baj, de 2008-ban derült ki. Azóta viszont rendben tartom magam. Vissza gondolva, 2006-ban kezdődhetett az akkor kezdődő láb zsibbadás és szurkáló érzés, lábamon a megvastagodott bőr érzés kezdődött, mindkét nagy lábujjam kisebesedett de nem tudtam az okát, nem is sejtettem még akkoriban. akkor kezdődhetett. Aztán mára megszűntek a korábbi szövődmények tünetei. Sőt a láb érzéktelenség is elmúlt és megint érzek mindent vele normálisan. A kezdődő retinopátia is rendeződött szépen, amióta szedem a koleszterin csökkentő gyógyszert és az asztrix-ot. ezek a diabétesz szövődményét csökkentik ill megelőzik azzal, hogy nem rakódik le az érfalakra az ér belhártya alá a koleszterin és nem alakul ki a vér csomósodása sem, ami sok ilyen esetben lassan beszűkíti és elzárja az ereket, infarktust okozva. Ezek az ellen hat ez a két gyógyszer. Érzem, látom, a szemben a korábban kezdődő ödéma is vissza szívódott, az érrendszer is lassan kitisztult, mert kivilágosodtak a korábban már sötéten látó részeken a rossz vérellátású területek.


Sajnos ki kellett tapasztalnom már magamon mi hogyan működik, mi mire reagál jól. Mennyi idő alatt áll be a normál vércukor szint evés után. Mi mivel függ össze. Mindenki össze vissza méri és azt hiszik, hogy azonnal egy csettintésre leesik az inzulintól. Azért az nem úgy működik, ez egy biokémiai folyamat amihez idő kell! Más az az idő ha kívülről adagolják az inzulint és más ha a szervezet önmaga állítja elő. Ezeket ismerni kell, illik már ennyi idő után. Mindig ezzel kapcsolatos orvosi infókat olvasok és össze vetem a tapasztalataimmal és levonom a következtetést. Mindig tanulok. Sajnos a diabetológia nálunk eléggé gyerekcipőben jár. Ha az ember önmaga nem tanulja meg, akkor az orvosoktól nehéz korrekt segítséget kapni mert csak nagyon kevés orvosban lehet megbízni. A legtöbben nem nagyon lehet megbízni. Ez tapasztalat! Azóta vagyok rendben amióta megtanultam ezeket, mit hogyan.

2016. dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!