Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Baj ha alacsony a vércukrom?...

Baj ha alacsony a vércukrom? Mir tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 14. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon alacsony folyamatosan az nem jó.

Menj el orvoshoz.

Mennyire alacsony?

2015. ápr. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Trafó1 ***** válasza:
Baj hát, állandóan szédülsz mintha ittál volna , nagy az esélyed az ájulásra és a rosszullétre, ami főleg közúti forgalomban veszélyes.
2015. ápr. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Legalábbis nem jó.

Mennyire alacsony?


Én a témában nem vagyok járatlan, de az alacsony vércukorszintet sok orvoshoz hasonlóan én sem tudom még hová tenni. Egyelőre a legvalószínűbb elképzelés számomra az, hogy az alacsony vércukorszint már anyagcserezavar, vércukorszint szabályozási probléma, és az inzulinrezisztencia, cukorbetegség megelőző állapota lehet.


Milyen az étkezésed? Mennyi szénhidrátot eszel? Lisztek, cukrok, tejtermékek?

2015. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is ezzel a problémával küszködtem, nálam az segített hogy elhagytam cukrot, fehér lisztet és a többi finomított szemét kaját. Illetve nagyon odafigyelek az étrendemre.
2015. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szóval igen.. sok szénhidrátfogyasztás akut magas vércukorszintet okoz, viszont krónikusan meg tönkreteszi a saját vércukorszint szabályozásunkat, és alacsony, vagy később kórosan magas szintet okoz.. tehát anyagcserezavar, és cukorbeteg diétával (ch szegény, paleó stb.) lehetne kezelni. Én is ezen az állásponton vagyok különben.
2015. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Éhgyomorra 4 körül volt és csináltak cukorterhelést akkor lement 3.2 -re, elmentünk a körzeti orvoshoz és mondta,hogy a vesém gyorsan működik.Menyek el nefrológiára? Oda kell beutaló?
2015. ápr. 14. 16:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az étrendeden, életmódodon változtass.


4-es éhomi vércukor nem is olyan rossz ám. Tünetet nem okoz, nem?


Terhelés után meg tudod miért alacsony? Tömény cukrot itatnak, túlszabályoz a szervezeted, a véredbe kerülő inzulin mennyiség túlzottan leviszi a vércukorszintedet. De hát ezért sem kell tömény cukrot (szerintem tömény gabonákat sem) enni.


Inkább az lenne érdekes, hogy mennyi idő alatt csökkent le a vércukorszinted, meg hogy mellette mekkorák voltak az inzulinszintjeid.


Amúgy telefonáld fel a szakrendelőt, vagy a háziorvosodat s kérdezd meg tőlük, kell-e beutaló. A szakrendelő a biztos, inkább ők mondják meg mi kell hozzájuk.


Dee én étrendváltás párti vagyok, bár kivizsgálásokat aztán lehet csinálni, csak van hogy fölösleges.

2015. ápr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a cukorterhelés előtt 4,7 volt 1 óra múlva 4,2-t mutattak ki. A háziorvos erre azt mondta, előfordul. Viszont gyakran kiver a víz, szédülök. A múltkor is ez történt. A vércukor szintem leesett 3,2-re.
2015. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem is mondta az orvos,hogy ez előfordul,de az asszisztens igencsak megijedt ,az orvos modta.hogy menjek vissza majd 2 hónap múlva ,de akkor már betöltöttem a 19-et ezért átpasszoltak máshoz így már nem az ő felelősége lesz most,ha lesz valami baj.
2015. jún. 18. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!