Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek ha nem megy lejjebb...

Mit tegyek ha nem megy lejjebb a vércukrom?

Figyelt kérdés
4 óra körül mértem egy 11-es vércukrot.arra beadtam inzulinpumpával 3 E inzulint. Aztán ötkor 16,0-ot mértem. Arra 4,5 E-t adtam. Fél óra múlva meg 18,8-at mértem,arra másfél egységnél többet nem mertem beadni. Mit csináljak most?

2015. okt. 3. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hívd fel az ügyeletes orvost!
2015. okt. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

te hogy.

,meg mit eszel?

2015. okt. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
13L vagyok. És most épp megvan. Ez mennyire befolyásolja a cukromat?
2015. okt. 3. 17:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs senki, aki segítsen, hívd fel az ügyeletes orvost, és kérdezd meg tőle.
2015. okt. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mostmár lejjebb ment (14,5). Köszi hogy írtatok
2015. okt. 3. 18:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Mozogtal tegnap/ma valamit? Meg nincsen keso, egy laza setara elmehetsz - sokat fog segiteni a cukrodon.


Kozben ettel valamit, vagy magatol megy felfele? Ennyi inzulin utan en sem mernek tobbet adni.


A lassu inzulint nem felejtetted el beadni? Vagy Mixtardot ad a pumpa?

2015. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mozogtam délután. Csak zero colát ittam 2-3 pohárral. Lassú inzulinra nem nagyon gondoltam..de majd kipróbálon ha legközelebb is lesz ilyen
2015. okt. 3. 20:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne gondolj ra, csak ha elfelejted beadni reggel, akkor csinalhat ilyet a cukrod. Ilyenkor lehet par orankent nehany egyseget beadni (lassu mennyisegetol fugg).
2015. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zóra31 válasza:

Szia!

Igen,befolyasolhatja a mensi. Változó,h kinek mikor ugrasztja fel.

Nekem mensi elott egy hettel.

Az orvosom nekem azt tanácsolta,ha nagyon elszaladnek vele,hogy adjak be eloszor 3egyseget,majd merjem meg egy oraval kesobb.(elmeletileg lassan el kell indulnia lefele.kozben semmikeppen nem szabad raenni).

Ha igy sem akar elmozdulni,akkor adj meg hozza 2egyseget es egy ora mulva megint merni.

Érdemes sétálni,vagy vmit sportolni.

En a 13-14es cukrot soknak talalom az esetedben. Fiatal vagy ehhez a magas cukorhoz.

Nem tudnad lehozni 7-8ra?

2015. okt. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A normál érték az étkezés után másfél-kettő órával mért 7.8 alatti érték. próbáld valamiképp lejjebb vinni, megfelelő étkezéssel. Ne egyél szénhidrátod dolgokból, mint pl a fehér lisztes kenyerek és kiflik, helyette rozskenyeret lehet enni (nem rozsos, mert abban is sok a fehér liszt), vagy lehet kapni csökkentett szénhidrát tartalmú kenyeret, amiben 10% a szénhidrát tartalom.

étkezés után másfél-kettő óával érdemes mérni, mert hamarabb magas értéket fogsz kapni.


Ami még segíthet, az a sok folyadék fogyasztás, mert felhígítja a keringésben résztvevő töményebb cukor oldatot ha rendesen hidratált vagy, vagyis ha elég vizet (szénhidrát mentes folyadékot) ittál.


Mikor szoktad mérni? Úgy értem, hogy a reggeli éhgyomorra mérten kívül, az étkezéshez képest. Meg van az a legalább másfél óra az étkezés utáni mérésnél?


Ezeken az oldalakon érdemes körül nézni, sok hasznos dolog van itt leírva.

[link]

2015. okt. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!