Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik probiotikum használ...

Melyik probiotikum használ igazán? Nektek melyik vált be?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni valami jó probiotikumot. Nem antibiotikum kúra utánra valót. Amiben nagyszámban vannak baktériumok. Nézegettem sokfélét de nem tudom melyik jó. Szerintetek?

(Lehet nem jó kategóriába írtam.)



2016. dec. 6. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A legjobb szerintem a BioKult (én azt szedem), a Protexin és a Probikum is jónak tűnik.
2016. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz.
2016. dec. 8. 21:15
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud még mondani annak megköszönném.
2016. dec. 8. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, én az Emóciót szedtem egy darabig, de elég fura íze van, meg a fermentált almalevet, de az meg nem olyan egyszerű, mert friss gyümölcslében kell állni hagyni hogy gyorsan felszaporodjanak benne a baktériumok. De tény, hogy ezek a "legélőbbek". :D

Aztán én is szedtem biokultot, majd áttértem a Jutavitre, mert abban prebiotikum is van, amit a probiotikumok esznek. Aztán meg olvastam egy tesztet, meg elkezdtem alaposabban összehasonlítgatni őket és így a Béres probiotikumánál kötöttem ki végül.

2017. márc. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
A prebiotikumok szerintem kissé túl vannak értékelve. Megfelelő táplálkozás mellett a hasznos bacik kapnak elég kaját. Inkább arra kell vigyázni, hogy ne a patogén bacikat, gombákat etessük (pl. finomított szénhidrátokkal), mert ezek kiszorítják a hasznosakat.
2017. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 vagyok: Egyébként én a Bélügyek c. könyvben azt olvastam, hogy akkor hat egy probiotikum, ha kellő számú élő egyed éri el a béltraktust. Ehhez kellő számú baktériumot kell útnak indítani, azt találtam az irodalmakban, hogy ez minimum kétmilliárd (kétszer tíz a kilencediken) élő csíraszám, így megvan a megfelelő számú túlélő, amelyiknek sikerült átverekednie magát a gyomor gyilkos savfürdőjén.


De ezen kívül azt is olvastam egyéb szakirodalmakban, hogy az még nem tisztázott, hogy mely baktériumfajták tudnak jól együttműködni, mert olyat is észleltek, hogy egyesek pl. kipusztulnak egymás mellett és a gyártók ezeket nem veszik figyelembe amikor "összecsomagolnak" több típust, de ez sokszor nem is az ő hibájuk: nincsenek még kísérletek, bizonyítékok.


Erre jön, hogy az viszont már bizonyított, hogy az így bevitt baktériumok a legritkább esetben tudnak beépülni a bélflórába, legtöbbször csak átutaznak a bélen és addig jól működnek, segítenek, aztán goodbye! :)

2017. márc. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!