Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A túl sok alvás milyen betegsé...

A túl sok alvás milyen betegséget jelezhet? 10-11 órákat alszom mostanában és amikor felkelek, így is fáradt vagyok.30 F

Figyelt kérdés
Éjfél körül fekszem le, de nem sikerül 10:30 előtt felkelni. Utalhat ez valami súlyos betegségre? Fejem szokott még fájni sokat. 30 F

2016. dec. 21. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Az éjfél előtti alvás pihentetőbb. Lehet, hogy a szervezeted így próbálja pótolni a pihentető alvást. A gyakori fejfájással el lehet menni idegorvoshoz, megvizsgál, esetleg beutal koponya ct-re.
2016. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pakucs válasza:
Én is így vagyok sokat alszom és mégis mindig álmos vagyok és fáradt.😥
2016. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Arnold901005 ***** válasza:

Üdv!


Velem is ez van, nálam egy autoimmun betegség az ok, vérszegénységet (is) okoz és mikor elég véremet "zabált fel", olyankor jön elő ez a "medve üzemmód" és hiába alszom sokat, mindig fáradt vagyok, míg vért nem kapok.

Nálad is lehet vérszegénység az ok, persze nem biztos, hogy az oka ilyen durva, lehet, hogy valamiből nem viszel be eleget, ami segíti a vérképzést. Lényeg, hogy a vérszegénység tud állandó fáradtságot (is) okozni, egy labor nem ártana. Lehet, hogy nincs gond, de ha ez a baj, meglesz és segítenek.

Esetleg próbálj meg hamarabb lefeküdni, ha teheted, hátha akkor jobban alszol és korábban is kelsz. Ha ettől sem lesz jobb, én megnézetném a laborral, mi újság van a véremmel. Remélhetőleg csak nem alszol jól és nincs gond.

2016. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ahogy elnéztem, a vérszegénység inkább nőkre jellemző, 80%-ban nőknél fordul elő, én férfi vagyok. Voltam vérvételen kb. egy hónapja, teljesen jó volt minden, a HDL-koleszterin szintje alacsonyabb kicsit, de semmi más. Valami pszichés okra gyanakszom. Esténként szoktam szedni frontint, 0,5 mg-ot, de az ennyire kiütne? 11 óráig?
2016. dec. 21. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Juj, azt gyorsan felejtsd el, a frontin nagyon erős, főleg a 0,5-ös, ne csodálkozz rajta, hogy olyan sokáig alszol, és nappal is levert vagy tőle.
2016. dec. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!