Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jobb oldali alhasi fájdalom,...

Jobb oldali alhasi fájdalom, vakbélgyulladás lehet?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapja székrekedésem van (felfúvódással), guttalax-al érek el megfelelő eredményt általában. 1,5 hóval ezelőtt colonsoscopián voltam, ennek erdeménye: "Vélemény negatív colonoscopia", "Biopsia: 2 sigma mikroszkópikus gyulladás?", Szövettan: "Sine morbo" (2 minta). A gasztroenterológus Professzor útifű maghéj étrend kiegészítőt és Ferenc József vizet javasolt, ill. azt mondta, "ne keressen magának betegséget", miután további vizsgálatok, vérvétel, székletminta után érdeklődtem (amit nem végeztek). Többet mozogtam (kocogás) és használtam ezeket, de nem lett változás. Egy egész napot vártam minden rendelése, hogy 5 percet beszéljek a Professzorral.


Ezután a háziorvosomat kerestem fel a leleteimmel (ő is utalt be a colonsocopiára).

Először tisasen hashajtót írt fel, de ez hatástalan volt. Ezután székletlazítót (bolus laxans).

A székletlazítónak volt 2-3 napig hatása, tüneteim elmúltak, de visszatértek megint. Ismét visszamentem és a székletlazító mellé no-spa görcsoldót is felírt. Ismét pár napig elmúltak a tüneteim, de megint visszatértek. (közben 2-3 hete párszor volt fájdalmas vizelés, csípő vizelet, a bolus laxanst ekkor mérsékeltem és ez elmúlt)

2 hete volt megint székletem hashajtó nélkül, pár napja hasmenésem (hajnalban görcsölő alhassal, ilyen régen volt, ugyan az alhasam az elmúlt héten, már görcsölt hajnalban), ugyanakkor fáradékony vagyok (széklet nem fekete, de fehér szálak, körömnyi részek vannak az elejében, ami a háziorvos szerint „nyálka”), főleg az elmúlt hónapban és a köldök és medence között benyomva gyenge fájdalmat érzek több helyen. A szúrások és a tompa fájdalomérzet előjön, ha a jobb oldalamon fekszem, vagy ha éppen leülök. A háziorvosom "rossz beidegződést" diagnosztizált. Már a második alkalommal kértem tőle beutalót, de nem adott, szerinte "a laborvizsgálatokból nem tudnánk meg semmit".

Azt mondta az első megjelenésemkor a colonoscopia után, hogy ad egy beutalót teljes kivizsgálásra. Az a baj, hogy a fáradékonyságom miatt (rosszul alszok, felébredek), már néha nehezen tudok bemenni/összekészülni a 8 - 11 közötti rendelésére. Arra ügyelek, hogy min. 3 naponta menjek rendesen WC-re, az elmúlt 2 hétben gyakorlatilag elhagytam a guttalaxot (csak szükség esetén használom).


Menjek az SBO-ra, ha rosszabbul leszek, hova menjek? Utazzak fel egy budapesti klinikára?


Köszönöm a válaszokat és Kellemes Ünnepeket Kívánok!


29 éves férfi vagyok



2016. dec. 23. 17:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Na tessék, ma sem aludtam miatta rendesen.

Megyek vissza a gasztroenterológiára, mert ez így nem normális. Egész nap ott fogok ülni, az a baj, hogy a nap végére, már annyira fáradt az ember, hogy nem elég határozott az orvos előtt. Az orvos, meg még fáradtabb...

2016. dec. 27. 15:19
 2/6 A kérdező kommentje:

Érthetetlen, hogy Szilveszter után két hétig hirtelen eltűnt minden panaszom (ami már 4 hónapja fennállt)! Olyan volt, mintha "elvágták" volna.


Aztán a jobb alhasi időnkénti szúrás/nyomásérzet elkezdett visszajönni néha-néha. Ill. január végére a székrekedés is részben. A Dicetelt -görcsoldó- hiába szedtem, semmit sem változtatott.


Az a baj, hogy már nem bízok a gasztroenterológusomban, össze-vissza kapkod, összecsapja a vizsgálatokat, arcokat vág, a térdét csapkodja, ki nem mondva azzal "vádolja" a beteget, hogy hipochonder (ami fura, mert a panaszaim 2010 óta időnként megvannak és más jellegű panaszom sosincs), ugyanakkor kimondja: "ne keressen magának betegséget". Olyan légkört teremt, hogy egy laborleletért nincs kedve visszamenni az embernek (pontosabban ő kéri, hogy telefonon akarja elmondani, e-mailre nem válaszol -akkor minek ad e-mailes névjegyet?-, aztán meg postán küldi el).


Kellene egy lelkiismeretes, rendes belgyógyász!

Látom, senki sem válaszol... :-(

2017. febr. 7. 23:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Van egy gyógynövény lekvár Tamarinlax a neve. Nagyon kicsit kell belőle bevenni, mert meghajthat. Egy csapott mokkáskanállal próbálkozz először. Most, ha megy a hasad, akkor szedjél Gasztro 825 probiotikumot. Ezt szedheted folyamatosan, lehet ez is segít. Szerintem most van egy kis gyulladás a beleden. Ha van Bioptron jellegű lámpátok, akkor meg kellene lámpázni a beledet, hólyagodat. Ez hamar fog hatni. Szerintem nem kell már dokihoz menned. Próbálj ki cickafark-kamilla-apróbojtorján gyógyteákat inni. Egyél reszelt almát napi 2 alkalommal. Ezek szépen fel fogják számolni a gyulladást. Szedjél vitaminokat multit, és nagy adagú magnéziumot /Magnerót/.
2017. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.: Az alma tényleg jó gyümölcs, szeretem és fogyasztom is, emellett sok szénsavmentes vizet iszok.

Én ennyire nem mennék bele, hogy mitől van.

Mindenesetre.:

A colonoscopia után 3 hétre jelentkezett először a jobb alhasi éles beszúrás. A colonoscopián szerencsére semmit sem találtak, sem a szövetmintákban (a sigmából vettel "köménymagnyi" mintát, de nekem jobb oldalt szúr néha, a sigmabél, meg bal oldalt van lent, ha jól tudom).


Kamilla teát szoktam inni, tavaly is csináltam vele kúrákat, de max. a sok folyadék volt az, ami segített.


Az egész természetében ez az érthetetlen, hogy 2017. jan 1-én minden panasz hirtelen elmúlt, aztán naponta tudtam WC-re menni normálisan! Ez számomra felfoghatatlan...

Ezután 2 hétre kicsit megint visszaestem. De közben semmin sem változtattam az év végéhez képest...


A fényterápiában, homeopátiás cuccokban nem hiszek, mi ez, infralámpa (a meleg máshogy is elérhető, pl. egy melegvizes palack)!?

2017. febr. 8. 15:51
 5/6 A kérdező kommentje:
A másik gondom, hogy gyakorlatilag nincs székelési ingerem (sok folyadék és 2 naponta "kinyomom" magamból, ami kijön, figyelve arra, hogy ne erőltessem), ami az év elő 2 hetében teljesen visszajött. Bocs, aki nem akarja, az ne olvassa.
2017. febr. 8. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Hererák?
2023. ápr. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!