Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Böfögés, légszomj, mellkasi...

Böfögés, légszomj, mellkasi fájdalom?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mennyire nagy az esélye, hogy összefügnek, de a helyzet a következő:


Böfögés rész:

Kb. 1 hete mintha sokkal többet/nagyobbakat böfögnék.


Mellkas rész:

Kb. 1 hete a hidegben jöttem haza, hazaérkezés után nehezebb volt a levegővétel, enyhe szúró fájdalom is volt légvételnél (és emellett enyhe légszomj is)

Másnap elmentem orvoshoz, ő nem észlelt semmi rendellenességet, röntgen csak gerincferdülést állapított meg. Az orvos ennek titulálta a mellkasi fájdalmakat.1 nappal később elmúlt kb.


1-2 napra rá bicikliztem, és megint hideglevegőt lélegeztem (túl sokat gondolom), és utána megint ezek a tünetek léptek fel, majd elmúltak. (de eddig nem voltam ilyen érzékeny a hideg levegőre)


Aztán a következő napokban volt pár vitám, amik után megint előjöttek ezek a tünetek, és a tegnapi után egyszer egy erős szúrást is éreztem.


Azóta össze-vissza van ez a fura "gyulladtság érzés" a mellkasomban. Emellett mintha a levegővétel is nehezebb lenne. Étkezés közben vagy nem veszek elég levegőt/elfelejtek (eddig nem volt probléma vele), és így nyelés után sok levegőt kell vennem.


Még mindig ilyen nehézkes a levegővétel, és gyakran kell mély levegőt vennem. Mintha a meleg fürdő után ideiglenesen elmúlt volna.

Végeztem gerinctornát, amitől izomlázam lett, de a mellkasomnál nem éreztem igazán változást.


A mellem középen egy ceruza átmérőjű pontban érzékeny a tapintásra a ~bordám (szóval a mellem alatt), és mintha kicsit ki is lenne ott dudorodva. (és a nyomó fájdalom is mintha innen jönne (de a másik oldalon is van, lehet hogy a szív környékén?))


A hátamon pedig csomók vannak, és valószínűleg ez és a gerincferdülés is annak tudható be, hogy keveset sportoltam az utóbbi években.


Hát remélem mindent leírtam amit tapasztaltam, orvos az ünnepek miatt nem elérhető még egy ideig, és nem tudom, hogy mit tegyek.


2016. dec. 25. 14:02
 1/2 A kérdező kommentje:
Ittam 1 órája szódabikarbónás vizet, elmúlt a böfögés, a közérzetem jobb lett, és a mellkasi fájdalamakat sem tapasztalom (vagy legalábbis nem annyira)
2016. dec. 25. 15:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Most már ismét ugyanolyan állapotban vagyok, mint az ivás előtt.
2016. dec. 25. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!