Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 napja nem tudok enni,...

2 napja nem tudok enni, minden visszajön. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnapelőtt este kezdtem rosszul lenni, utána egész éjjel hánytam. Tegnap reggel ettem egy szelet üres kenyeret, ittam egy pohár vizet, egész nap rosszul voltam és este ittam egy bögre kakaót. Egész éjjel összesen 20 percet aludtam, hasmenésem van és egy korty vizet is kétszer hányok vissza. Vettem be reggel B6 vitamint és savlekötőt, de azokat is kihánytam mivel vízzel nyeltem le. Nagyon szomjas vagyok már, de bármit próbálok (víz, tea, tej), mindent kihányok. Emellett félóránként rohangálok wc-re a hasmenésem miatt. Van valakinek tippje, hogy mit tudnék inni, ami nem jön vissza utána?

2016. dec. 30. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály, hogy ilyenkor terjterméket nem eszünk. (Ha meggyógyultunk, utána is először csak natúr joghurtot, élőflórásat).

A savlekötő is totál felesleges, semmi köze a hányáshoz.

A víz és a tea (cukrosan) jó, de csak 1-1 kortyot szabad, mondjuk 5 percenként. Ha ezt is kihányod, akkor előbb-utóbb kórház lesz a vége, mert kiszáradsz.

Ha ennyire súlyos a helyzet, akkor ropit vagy háztartási kekszet (semmi zabkeksz meg ilyenek) próbálj enni, mást egelőre ne. Ha az már bent marad, akkor üres főtt krumpli, főtt rizs, esetleg főtt répa. Ezután pirítós fehér kenyérből, üresen, max. kevés vajjal, sóval.

Ha bírsz kólát inni, próbáld ki, az ilyen házi praktika hányásra. (Cukrosat igyál, ne édesítőset.) Jobbulást.

2016. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Végre valaki aki tökéletes tanácsokat ad! Hallgassa az első válaszolóra!
2016. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyors, hasznos válasz. Köszönöm szépen. A savlekötő és a tej csak azért jutott eszembe, mert refluxos vagyok, és megszoktam, hogy hányingernél ezek segítenek. A kólás dolog eddig bevált, de mivel nagyon szomjas vagyok, alig tudom megállni hogy ne igyak meg egyszerre fél pohárral, pedig mindig is utáltam... Reggel a háztartási keksz sem maradt meg fél óránál tovább, pedig csak egyetlen darabot ettem, azt is lassan. Most a ropival próbálkozom, ha ez is visszajön akkor már tényleg nem marad ötletem.
2016. dec. 30. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell tovább ötletelni,hanem egyelőre csak igyál és egyszerre csak egy-egy kortyot. Ha ezek megmaradnak benned,akkor lassan a ropi is meg fog. De Inni fontos,mert a kiszáradás egyik következménye szintén a hányás,tehát egy ördögi körbe kerülhetsz!
2016. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha megy a hasad is akkor benyaltal egy bacit valami koszos kajaból . 2-3 nap , bakterialis fertözes

Moss kezet gyakran

2016. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért pont bacit kajából? Vírusos eredetű hányás,hamenés járvány van. Nem csak bacitól és kajától lehet hasmenése valakinek :)
2016. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!