Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért vagyok ilyen fogékony a...

Miért vagyok ilyen fogékony a betegségekre? És mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta ilyen vagyok, sorban szedem fel a betegségeket, a szüleim folyton vittek kórházakba meg orvosokhoz minden évben, volt olyan betegség ami minden évben egy adott időpontban előjött 1-2 éves korom óta akármit csináltunk (pl.arcüreggyulladás minden télen nagyjából 10-12 éves koromig), voltak újak is, enyhébbek és komolyabbak,elég sokszor kórházban is voltam.

Most már javult a helyzet valamennyivel, de olyanok hogy nátha és hányás-hasmenés évente többször is előjönnek mindegy hogy mennyire vigyázok magamra (pedig elhihetitek hogy ezek után nem egy miniszoknyában flangáló lánytípus vagyok, télen bélelt nadrág és cipő, nagykabát, sapka, sál,kesztyű, 3-4 réteg ruha a minimum). De ha épp a náthát meg is úszom biztos elkapok egy osztálytársamtól/barátomtól/családtagomtól valamilyen influenzát...

Most is már egy hónapja hogy kiengedtek a kórházból de a mai napig vissza kell járni kezelésre, azóta csak 2 másik vírust kaptam el még,ezek közül az egyiket a kórházban:/

Ma voltam fogorvosnál, ő is megjegyezte hogy velem mindig van valami, és rájöttem hogy igen, ezt szebben nem is lehetett volna mondani, én vagyok az akivel mindig van valami.

Allergia, nátha, vírusok, bacik, fejtörés (legalább 3-szor tört be a fejem, egyszer agyrázkódásom is volt,és ebből csak az egyikről tehettem én), valahogy mindegyik megtalál, hiába öltözöm rétegesen, szedem a vitaminokat, próbálom kerülni a beteg embereket, mégis a fél életemet kórházban töltöm meg orvosoknák.

Miért van ez? Miért vagyok ennyire fogékony a betegségekre? És mit tehetnék hogy ez megváltozzon? Annyira irigylem azokat akik még csak nem is vigyáznak magukra, télen is vékony ruhákban meg szoknyában mászkálnak még sincs semmi bajuk, én meg valahogy mindig ilyen szerencsétlen vagyok:(

Tudtok adni tippeket?

18/l



2017. jan. 2. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szedj vitaminokat, táplálkozz egészségesen és kezdj el valamit sportolni!
2017. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyél sok vitamint zölséget gyümölcsöt.Sőt ha megennél egy 5 adagra osztva 650 gramm zöldséged és 650 gramm gyümölcsöt naponta akkor ő sokkal egézségesebb lennél+lehet hogy nem megfelelő a táplálkozásod.Igazából olyan készítményeket egyél,hogy ő immunerősítő.
2017. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor megpróbálok az étrendemen változtatni:)


Egyébként sportolok, úszok és kézizek (csak azt most egy évre szüneteltetem).

2017. jan. 2. 14:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a sok vitamin segíthet. De ennyi betegség után még az immunológián nem vizsgáltak?
2017. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha mézre nem vagy allergiás, akkor vegyél bio boltban méhpempős mézet, én minden tél beállta előtt csinálok egy kúrát, napi 1 mokkáskanálnyit eszem ebből 1 hónapig és nem kapom el az influenzát akkor sem, ha a környezetemben mindenki beteg. Persze mellette eszem délután sok gyümölcsöt is, kivi, narancs, mandarin, banán, alma és változatosan táplálkozom.
2017. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Vitaminokat idáig is szedtem, habár nem olyan sokat, de akkor majd utána nézek.

De igen, kiskoromban sokat vizsgálgattak emiatt meg először nem is akartak iskolába engedni, aztán végül nem lett belőle semmi,ha nagy baj lenne gondolom arról már tudnék.


Köszönöm a tippet, majd kipróbálom:)

2017. jan. 2. 16:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy minden nap beveszel 2000-3000 NE D3 vitamint. És persze az előbb megfogadott étrendváltás.
2017. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen vitaminokat szedtél? Gyógyszertári vackoktól ne várj csodát, azok többet ártanak, mint használnak. Magyarországon kétféle vitamin van, ami ér is valamit. (Az egyik drágább, mint a másik.)

Az egyébként,hogy mindent elkapsz, attól is lehet, hogy kiskorodban nagyon óvtak, és/vagy túl sokat mosdattak, s ezzel tönkrevágták az immunrendszeredet. A másik baj, amit manapság művelsz, hogy növényi olajokat eszel, és nem állati zsírokat. Tudom, ez hülyeségnek hangzik. De mostanra kiderült már, hogy a 40 éve tartó riogatás teljesen alaptalan. A koleszterinről, s annak szükségességéről talán hallottál is már. Arról azonban nem hallottál, hogy a növényi olajok elzárják a Vater Papillát, az epe besűrűsödik, nem ürül a belekbe, nem támogatja meg az immunrendszert, mint ahogy az a dolga lenne. Az epe ugyanis az egyetlen, ami a vírusokkal is elbánik.

2017. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, figyelni fogok ezekre:)


Gyógyszertári vitaminokat szedtem, legtöbbször c vitamint, de általában csak azokat amiket felírt az orvos.

2017. jan. 3. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!