Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet. Milyen orvoshoz...

Véres széklet. Milyen orvoshoz forduljak ha a háziorvosomra nem számíthatok?

Figyelt kérdés

Tüneteim : Nem maga a széklet véres,hanem a papír amikor kitörlöm. Világos színű a vér. Székeléskor fájdalmat érzek a fenekemnél,pedig nem mondhatni hogy kemény vagy nagy lenne a székletem.

Aranyérre gyanakszom, de mindenképpen orvoshoz szeretnék fordulni. A háziorvosom nem foglalkozik senkivel és kb. fel sem néz az emberre. Plusz mellette aki asszisztens van ismerősöm és nagyon pletykás nő, nem szeretném ha téma lenne az esetem.

El tudok menni valaki olyan szakemberhez aki foglalkozik is az esettel illetve fogad háziorvosi beutaló nélkül ?


2017. jan. 3. 21:44
 1/5 AwfulFLo ***** válasza:
Ha a széklet nem véres csak a papír akk az erőlködéstől lehet. Lehet ,h szorúlásd van.
2017. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebbe a két hétben többször is előfordult :S Erőlködök, de nem értem igazából mitől mert nem is nagy és nem is kemény a székletem. Egyszerűen fáj mikor kijön és olyan mintha megszorulna kicsit.
2017. jan. 3. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Sebészek, proktológusok foglalkoznak vele. Nem tudom ilyen van-e elérhető.

Próbálkozhatsz a rengeteg szabadon vásárolható, krém, kúp valamelyikével, nagyon sok van.

Rostban gazdag étrend, sok folyadék az emésztés könnyítésére.

Kb ennyit szoktak javasolni mivel egy igen gyakori, nem veszélyes elváltozás.

Orvosok szerint csak végső esetben, hosszabb kezelés után kell valamilyen műtétre gondolni, csak végső esetben.

2017. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sebészetre kell menni, én is odamentem ilyen problémával, beutaló nem kell.
2017. jan. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pista1979 ***** válasza:
Nyugalom,a fájdalom vagy aranyérre vagy pici berepedésre utal az erőlködés miatt.Irnak ki kenőcsöt,kupot és kész.Én most estem át ezeken a dolgokon.Vagy a sebészet vagy a proctológia foglalkozik vele,s nem kell beutaló.
2017. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!