Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen szervem van a szegycson...

Milyen szervem van a szegycsont alatt 3 cm-rel?

Figyelt kérdés

A szegycsontom alatt 3 cm-rel van egy kb. diónyi nagyságú terület, ami pár napja enyhe nyomásra fájdalmas.

Ha nem érek hozzá, pl. erőlködök, hajulok, akkor egyáltalán nem érzek ott fájdalmat, csak ha az ujjammal hozzáérek és gyengén nyomom, simogatom.


Milyen szervem van ezen a helyen?

A hasnyálmirigyem lenne itt? Vagy esetleg lehet hogy csak izom van itt?



2017. jan. 4. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyomrod van ott. Más tüneted nincsen? Étvágytalanság, hányinget,hasmenés?
2017. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rögtön a bőr alatt, a "legkülső" rétegben érzem a fájdalmat. A gyomor az ott van, rögtön a bőr alatt?


Igazából előzménye volt a dolognak.

Szilveszteri buliban degeszre ettem magam és utána inni kezdtem, ekkor rámjött egy brutális hányás. Fél órán át folyamatosan öklendeztem, olyan intenzitással, hogy azt hittem a beleimet is kiköpöm.

Másnap már minden rendben volt, csak azóta van ez a nyomásra fájdalmas terület.


Neten olvastam, hogy a bezabálás + alkohol együtt kiválthat heveny hasnyálmirigy gyulladást. De az ezt kísérő brutális görcsök szerencsére nem jelentkeztek.


Nem lehet, hogy csak a hosszas és erős öklendezéstől megerőltettem ott egy izmot és most az fáj?

2017. jan. 4. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát dehogynem! Ha így írod le előbb is,akkor nem kellett volna másra gondolni. Hasnyálmirigygyulladásra ne is gomdolj,mert annak nagyon heves tünetei vannak (szinte folyamatos hányás, erős,gőrcsös ővszerű fájdalom leginkább a bal oldalon.
2017. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!