Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szeborreás dermatitiszre...

Szeborreás dermatitiszre valami tanács? Belefáradtam.

Figyelt kérdés

Vannak jobb napok, mikor szinte mintha nem is lenne ez a probléma. Általában viszont ettől szenvedek nonstop. Van,hogy úgy vakarózom, akár egy tetves. Ha nagyon viszket, bekenem krémmel (hidrokortizo n tartalmú) Enyhíti,de a frásznak se múlik el legalább egy kis időre. Diprasalic oldatot is használok. Samponom jelenleg hipoalergén, gyerekeknek való. Krémet is amit vettem,enyhén hormonos,leváltottam a régit, bár az sem volt erős. Egyszerűen a t_köm ki van. Semmi se jó. Tök mindegy, hogy kenem vagy nem, picit segít,de semmi extra. A sampon meg megint 8, ugyanis ma megint úgy viszket,hogy nem igaz. De használtam más sampont is már. Igazából minden francot kipróbáltam.


Belefáradtam. Elfogadtam, hogy mindig előjön, de azt nem, hogy mindig kínoz. Csak létezik valami, ami segít? Valaki, légyszi, mondjon valamit,adjon tanácsot.!!!


2017. jan. 12. 22:43
 1/5 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy van rá gyógyszer,aminek komoly mellékhatásai vannak. Azt nem szeretném. Hisz többet ártana, mint segítene.

Étkezés? Bármi más javaslat?

Annyit utána olvastam már,de ugyanazt írják, mint amiket próbáltam.

2017. jan. 12. 22:47
 2/5 anonim ***** válasza:

A kulcs a megfelelő táplálkozás, és minél kevesebb méreganyag. Ha belülről nem vagy rendben, hiába kensz rá akármit. A gyógyszerektől, szteroidos krémektől pedig ne számíts semmi jóra, csak a tünetet kezelik, de az ok megmarad, ezért újra kijön az ekcémád.

Nekem és a kisfiamnak (születése óta) is ekcémás volt a bőre. Nekem legfőképpen a GAPS étrend mulasztotta el, annyival, hogy tejterméket sem fogyasztok már. A kisfiam bőre is rendbejött, ezek váltak be nála: tej- és szójamentes étrend, probiotikumkúra, D-vitamin és cinkpótlás, omega 3 tartalmú halolaj, gyógyteák, nagyjából E-mentes, kiegyensúlyozott táplálkozás. A bőrére már jó ideje nem kenek semmit, a lábszárán a téli hidegtől néha szárazabb a bőr, ott növényi olajokkal (pl. oliva, körömvirág) szoktam bekenni, a saját kezemet is, mert nekem azt szárítja ki a mosogatás és a hideg.

A fürdésről: nem jó a túl meleg fürdővíz, hosszas fürdés, bioboltban vett teafás sampont és tusfürdőt használunk, abból is nagyon keveset, nem a teljes testre. Fürdővízbe natúr (e-mentes) fürdősókat, keserűsót, gyógyiszapos olajat szoktunk használni, bár az utóbbi időben az utóbbira már nem igazán volt szükség.

Amúgy nem csak az ekcémánk múlt el, más nyavalyák is, azóta nálunk az influenza max. 2-3 napig tart, némi orrfolyás és ennyi.

2017. jan. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még valami: szedj valamilyen algát (Spirulina, Chlorella), és ha van amalgámtömésed, szabadulj meg tőle.
2017. jan. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

A bőrgyógyász egy szót sem ejtett az étkezésről. Cien sampont ajánlott nekem, amit ő is forgalmaz. Emiatt is kicsit hiteltelen volt. Mikor rákérdeztem, hogy ugye nem pikkelysömör, azt mondta dehogy. Azt állítja idegi alapon jött ki újra. Aztán rákérdeztem, hogy ez akkor szeborrea? Nézett és hát igen, az. Nem volt valami meggyőző. Inkább mintha vissza kérdeztem volna, pedig nem ő a beteg.


Megpróbálom kivonni a tejtermékeket, mű kajákat az étrendemből. Bár mindenben benne vannak a tartósítószerek stb.

2017. jan. 13. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt neked kell megtalálnod, milyen ételekre, fehérjékre vagy érzékeny. Nekünk egy nagyon jó belgyógyász-gasztroenterológus is sokat segített, pl. a cinkpótlást is ő javasolta.
2017. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!