Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hétfőn sajnos kiderült a...

Szamagi kérdése:

Hétfőn sajnos kiderült a kórházban hogy epe köveim vannak. Számos 1centinél kisebbek, viszont csak erős epegörcsöm volt szúró érzéssel, semmi más tüneteim nem voltak! Akkor hogy legyen?

Figyelt kérdés
Nem sugárzott sehova ki a fájdalom, minden értékem jó csak mivel molett testalkatú vagyok picit magas a májfunkcióm. Azóta semmi bajom, egyeltalán nem fáj az epém. Helyesen fogok táplálkozni és sportolni, így nem lesz baj a jövőben? Tapasztalt véleményeknek nagyon örülnék, akinek most is van esetleg akit már műtöttek ezzel. Mert van aki azt mondta hogy 15éve él epekövekkel és nem okoz neki gondot, van akinek kiszedték és utána jól volt. Kérlek segítsetek a tapasztalatotokkal ezen a téren.

2017. jan. 19. 11:37
 1/6 anonim válasza:
Nekem kivették az egész hólyagot, azóta nagyon sok mindenre érzékeny vagyok, ha olyat eszek amit nem bírok állandóan megy a hasam. Nekem voltak fájdalmaim, de még utólag így se műtettem volna meg magam...
2017. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom nincs, de képi diagnosztikai és szonográfus szakasszisztensként számos epeköves beteggel találkozom nap mint nap.

Mi azt szoktuk mondani a pácienseknek, ha panaszt okoz érdemes kivetetni az epehólyagot. Ha nincs különösebb panasz, maradhat.

Tudni érdemes, hogy az apró pici kövek sokszor veszélyesebbek, mint a nagyobbak, hiszen ha belecsúszik a közös epevezetékbe, ott elzáródást, elfolyási akadályt, gyulladást okozhat.

A helyes táplálkozás, sportolás segíthet. Szoktuk még javasolni a fekete retket, illetve aki nem bírja megenni, annak a fekete retek kivonat kapszulát.

Hogy lesz e baj, újabb görcsök a jövőben azt nehéz megmondani, de ha újra és újra előfordul érdemes a műtétet fontolóra venni.

2017. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Milyen más tünetet akarsz? Az epekövesség tünete az epegörcs.

Előfordulhat, hogy nem lesz baj a jövőben... de minek kockáztatni? A sok kis kő krónikus hólyag-gyulladást tud fenntartani (aminek nincs még labor-értékekben sem nyoma sokszor), és bizony lehet belőle epehólyagrák.

Vagy az egyik kő elindul, elakad, elzáródik az epevezeték, és lesz egy szééép hasnyálmirigy-gyulladásod. Abba azért szoktak belehalni.


no, az ijesztgetés után:

én 7 évig éltem úgy, hogy tudtam, több kicsi kő van az epehólyagban. szerencsém volt, mert még terhesen sem ért utol az epegörcs, soha semmi gondom nem volt vele. De aztán amikor megszületett a gyerek, úgy voltam, most már nem kockáztathatok... befeküdtem, kilyuggattak, kiszedték. A többség 1 éjszaka után hazamehet, nekem volt kis komplikác (vérzékenység), így ráhúztam egy éjszakát. 2 nap múlva már én vittem a gyereket bölcsibe.

előtte sem okozott gondot, azóta sem. mondjuk a zsíros, fűszeres ételeket sosem ettem meg, szóval lehet, h ezért.

2017. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ropi73 válasza:

Nekem 2015-ben 1 db 4 mm-s, 2016-ban 4 db 4 mm-s kövem, 3 hét múlva műtét.. :-(

Én is tanácstalan vagyok, nem tudom mikor döntök jól, ha marad, vagy kiszedetem. Van sok ismerősöm, akinek korábban kiszedték, általában semmi gond, diéta egy ideig, azután mindent esznek. Itt azonban írnak rossz tapasztalatokat is. Ha marad, okozhat komoly gondokat...

2017. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ropi73 irtam privat uzenetet!
2017. júl. 13. 17:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nekem is vannak, és én sem tudom, mit csináljak vele. Orvoshoz nem megyek, mert csak néha áll bele a görcs az oldalamba, főleg, ha sokat és gyorsan eszek nehéz kajákat, és akkor is elmúlik pár perc alatt, hányinger meg hasonlók nincsenek. Csak azért aggasztó, hogy van bennem valami KŐ, ami bármikor elindulhat kinyírni. Mintha időzített bombával a beleimben mászkálnék. Viszont a gondolatát sem tudom elviselni annak, hogy valaki kukkolja a belső szerveimet, meg vészjósló dolgokat szövegeljen közben. És ugye a műtét előtt lenne egy csomó ilyen macera.
2017. szept. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!