Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire kapott el benneteket...

Bubachangh kérdése:

Mennyire kapott el benneteket ez a mostani vírus?

Figyelt kérdés
Én rettenetesen levert voltam 4 napig, de szinte semmi más, azután orrfújás 2 napig, herpesz az orrom alatt, majd teljesen jól lettem 1 hétig, és azóta 3-4 naponta mintha újra gyenge lennék, és ez tart már közel 3 hete... Normális ez? A legelső naptól szedtem augmentin duot 1 hétig, (lehet azt nem kellett volna), folyamatos magas dózisú c-vitamin, most már béres csepp extra is pár napja. De, ma délután megint rámtört, igaz csak 1 órára... Mi lehet ez? Más is érez hasonlót? 1 éve náthás sem voltam, előtte is max 2 hétig, de ilyet mint ez még soha... Köszönöm!

2017. jan. 25. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
A c vitamin magas dózisban sem tesz jót szóval ne adagold túl.Amúgy meg elvileg nem ez kéne legyen az influenza felállása ez eléggé más.
2017. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de akkor mire tippelsz? Az influenza milyen?
2017. jan. 25. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyerekem kapott el valami bacit,3 szemes gyógyszert írt fel a doki,ilyet még nem is láttunk. De nem,hogy javulna,még rosszabbul van. Jaa és Acc és normaflórt. Utóbbi minek nem tudom,nem vagyunk nagy gyógyszerszedők!

Neki is fáj mindene,38 volt a láza,csúnyán köhög,orra nem nagyon folyik! Azt se tudom ez influenza e?

2017. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem azi szandoz? Ha az akkor annak elnyújtott a hatása, tehát pár nap alatt még nem áll be javulás, csak később... A normaflort, meg a nyálkahártya védelmére, gondolom...
2017. jan. 25. 22:10
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

De az. Ennek mi értelme van,hogy elnyújtott? Adna normálisat ami két nap alatt helyrehozza!

Pedig most jó hidegek vannak,elpusztulhattak volna a bacik!

2017. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Minden antibiotikumnak idő kell, hogy hasson.
2017. jan. 25. 22:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Normaflore vagy más probiotikum azért kell az AB kúra közben és után, hogy helyreállítsa a bélflórát, amit az antibiotikum tönkretesz. A megfelelő bélflóra (hasznos bélbaktériumok) a jó immunrendszer alapja, ennek hiányában nagyobb lesz a hajlam újabb fertőzésekre, illetve emésztési problémák kialakulására.
2017. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem,köszi! :) Nem értek hozzá,hál Istennek nem kell semmi gyógyszer,5 év alatt jó ha 1x lát a doki! :)

Annyit tudtam a normaflórról ,hogy akik Egyiptomba mennek,látom irkálják,hogy indulás előtt egy héttel elkezdik szedni. Hát én akkor sem szedtem semmit.

2017. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ej, emberek! A kérdező vírusról beszél... Egy vírust nem lehet megölni, csak egy élő izét lehet megölni, amilyen a baktérium. Itt a könnyfakasztó gyorstalpaló: https://www.youtube.com/watch?v=EHbTqMbHxwk&t


Azért fontos a különbség, mert máshogy történik a kezelés. Ha tutira baktérium, akkor antibiotikumot adnak.

(Ha nem tuti, akkor inkább semmit, mert az antibiotikumnak komoly káros hatásai is vannak, s ha emellett a gyógyhatása se tud érvényesülni, az rosszul jön ki.)

Az antibiotikum válogatás nélkül öli a baktériumokat a szervezetben, beleértve a hasznos baktériumokat is, amiből pl. minden emberi bélben van kb. 2 kilogramm, az immunrendszer 80%-a is a bélrendszerben van, s ezért nagyon nem mindegy, hogy milyen állapotban van a bélflóra. Így az antibiotikum működése kissé ellentmondásos: miközben segít a szervezetnek legyőzni a gonosz kórokozót, eközben gyengíti a szervezet saját védekezőképességét...


Ezért ha elkerülhetetlen az antibiotikum szedése, egyrészt be kell szedni az összeset belőle, tilos abbahagyni a tünetek javulásakor, mert a meggyengülő baktériumok új erőre kapnak és rezisztenciát fejleszthetnek ki az antibiotikum maradványait felhasználva, így ugyanaz a gyógyszer nem lesz többé hatásos.

Másrészt nagyon fontos utána a taccsra vágott bélflóra helyreállítása szisztematikus probiotikum kúrával minimum egy hétig, de két hét még jobb. Általában erre a Normaflore-t adják, bár az csak egyetlen baktériumtörzset tartalmaz, miközben egy csomó egyéb készítmény akár 5-10 törzset is. Vagyis a Normaflore mögött inkább marketinget sejthetünk.

Nőknek még a hüvelyflórát is helyre kell állítaniuk hüvelyflóra regeneráló hüvelytablettákkal.


Mindeközben vírus ellen általában nem adnak semmit, van ugyan olyan szer, ami az elején nagyon hatékony, de Magyarországon nem adják a dokik influenzára, hiába van a betegtájékoztatójában, hogy jó rá. (Isoprinosine) De ez sem csinál semmit a vírussal, csak igen hatékonyan felerősíti az immunrendszer védekezését. A C és D vitamin is alapvető az immunrendszernek, D-t amúgy megelőzésképp egész télen érdemes szedni.

Vagyis vírus ellen immunrendszer erősítés, amihez C és D vitamin és a korábban említett probiotikum alapvető.

2017. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!