Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy stressz...

Gerymiller kérdése:

Lehetséges, hogy stressz hatására fizikai fájdalmat érzek? Kifejtés alább.

Figyelt kérdés
Azt vettem észre magamon, hogy egy-egy megterhelő időszak után has/alhasi fájdalmakat érzek, melyek egy pontban érezhetőek. Nem túl fájdalmas, de zavaró, érzékelhető. Ezen kívül semmilyen más panaszom nincs, esetleg annyi, hogy ebben az időszakban rosszabb a közérzetem mint általában. Először az érettségi időszakában vettem észre, aztán kollégiumi beköltözés idején, majd pedig most az első vizsgaidőszakomban. Lehet hogy stressz okozta probléma? Én erre tudok gondolni, ugyanis 2-3 héten belül elapadnak ezek a gondok. Van aki hasonló problémákkal találkozott már?

2017. jan. 27. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alhasi görcsös fájdalmakat okozhatja egy csomó már ismert betegség. Főleg abban az esetben, ha ez mindig egy ponton jelentkezik. Lehet a bélfalon bármilyen elváltozás pl. polip. De minden elváltozásnak közös az eredete, még pedig a túlzottan sok tartósított élelmiszerek fogyasztása.

A stressz sem egy kívülről jövő behatás, hanem annak következménye, hogy az agy bizonyos területei már nem képesek felébredni, ezért keverednek kavarodnak ott bent gondolatok. A beérkező információ áradatot képtelen helyesen feldolgozni és raktározni, ezért leszünk egyre idegesebbek, stresszesebbek.

Minden betegség, minden elváltozás az emésztésnél kezdődik!

2017. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen a stressztől lehet fizikai fájdalmad
2017. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!