Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért a bőrgyógyászatra...

Miért a bőrgyógyászatra küldenek? Egy bőrgyógyászati vizsgálat elég?

Figyelt kérdés
A háziorvosom is és az ügyeletes orvos is a bőrgyógyászatra irányított miután mondtam ekik hogy egy éve volt egy barátnőm akivel lefeküdtem pont amikor meg volt a menzesze és megkérdeztem a mind a 2 orvost hogy lehet e HIV fertőzés , azt mondták börgyóyászatra kellene menni...

2017. jan. 29. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hallottál már olyat, hogy bőrgyógyászat és nemi beteg gondozó? Nos, a HIV meg nemi betegség, innentől fogva az ő asztaluk.
2017. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
sajnos nem hallottam még róla :/ milyen vizsgálatokból áll ez?
2017. jan. 29. 12:18
 3/15 anonim ***** válasza:

A bőrgyógyászat teljes és hivatalos neve valójában "Bőr és nemibeteg gondozó". Ezért.

Valószínűleg vérvizsgálat lesz.

2017. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, jó helyre küldtek. A bőrgyógyászat egyben nemi beteg gondozó is.
2017. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyászaton nem csak megnéznek, hanem mintát vesznek és ellenőrzik, valamint vért is vesznek a bőrgyógyászaton, illetve egyben nemi beteg gondozóban.
2017. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nemibeteg, bocsi, teló
2017. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
semmi gond a helyesírási hibával . köszönöm a válaszokat! Szerintetek van esélyem a HIV fertőzésre? 17F vagyok és egy éve voltam azzal a csajjal ugy hogy megvolt a menzesze. Előttem egy fiúval volt.
2017. jan. 29. 12:32
 8/15 anonim ***** válasza:

7: Bárkinek van esélye, aki szexel védekezés nélkül. Nyilván kisebb az esély, hogy nem volt sok partnered és még neki sem. Nem hiszem, hogy gond lenne. De jobb megbizonyosodni róla.

Az egyáltalán nem befolyásolja, hogy megvolt a lánynak, amikor együtt voltatok, attól még el lehet kapni.

2017. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nos, ne bántódj meg, de nem kevés tudatlanság lehet benned ezen a téren.

Vannak korok és népek, akik szerint a menzesz idején tisztátalan a nő, s nem szabad vele hálni. Más kultúrák meg pont erre az időszakra időzítenek.

A HIV fertőzés és AIDS kialakulása ezzel csak erősen áttételesen függ össze.

A poligámiában élők esetében a HIV-fertőzés esélye nagyobb. Az, hogy volt előtte mással is, még nem az, de ha fűvel és fával, nyilván matematikai esély nagyobb.

De egyetlen embertől is megfertőződhet valaki, s napi öt-hat személlyel közösülő sem biztos, hogy fertőzött lesz.

Viszont a teszt nem a legdrágábbak közé tartozik, az orvos biztos, ami biztos alapon - már csak a te megnyugtatásodért is - elküldött. Létezik gyorsteszt is, illetve alaposabb, pontosabb laboratóriumi vizsgálat is.

A bőr- és nemi beteg gondozóról már írtak, nem ismétlem.

2017. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nézd, aki csak egyetlen egyszer is élt nemi életet óvszer nélkül, az nem lehet benne biztos utána jó pár évig, akár 10 évig sem.

Viszont a gyakorlati esélye a te esetedben rettentő minimális.


Te inkább hipochonder vagy, ha ügyeleten is előadod az 1 évvel ezelőtt történ sztorit :)

2017. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!