Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Összefoglalnátok nekem pár...

Összefoglalnátok nekem pár mondatban, hogy mi is az a veseelégtelenség?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam hírt, hogy papóm hirtelen bekerült korházba veseelégtelenséggel, és az egyetlen információ, amit jelenleg tudok még róla, hogy elvileg mindkét veséje csak 40%-ban működik.

Ez mit is jelent pontosan? Mennyire számíthat súlyosnak?


2017. jan. 31. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Vajon mi? Józan ésszel gondold csak át. Azt jelenti, hogy nem működik megfelelően a vese.
2017. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vese feladata, hogy szűrjön, a káros anyagokat kiszűri a jókat felszívja és a felesleget továbbítja a húgyhólyag felé amit utána kipisilsz. Ez a fő funkciója de amúgy másban is szerepet játszik. A 40% elég gyenge, de nem helyre hozhatatlan, de ugye ez attól függ, hogy mi okozza. A súlyosság attól függ miért rossz a veséje, mert van amin nem lehet segíteni, de van amit meg lehet gyógyítani. Ha rosszul vagy egyáltalán nem működik a vese általában dialízisre kell járni minden nap v 2 naponta, ekkor egy gépen keresztül vezetik az ember vérét ami kiszűri a káros anyagokat, kvázi ellátja a vese funkcióját. Másik megoldás lehet, ha új vesét kap, de ha a családból nem megfelelő senkinek sem a veséje ( 1 jól működő vesével el lehet élni simán) akkor listára kerül de ugye öregeknél nagy a kockázat, lehet be sem fogadja a vesét a teste és nem ők azok akik először kapnak.
2017. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hozzátenném még azt hogy már több mint 15 éve cukorbeteg.
2017. febr. 1. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!