Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért hideg folyton a kezem/lá...

Miért hideg folyton a kezem/lábam? És miért fázom folyamatosan?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, tehát nagyon remélem, hogy nem a szívemmel van valami baj. A láb, illetve kézfejem folyamatosan jég hideg. Mindenki felszisszen ha hozzáérek, az ő testük a kezemhez képest szinte forró, ami nagyon ijesztő. A lakás 24 fokra van fűtve, tehát biztos, hogy nem az okozza.

Szerencsére nincs elszíneződve kézfejem, csak olyan "hideg", fakó színe van, ha hagyom kihűlni, de ez gondolom teljesen normális. A vérnyomásom szerintem jó, viszont keveset mozgok, sokat ülök a számítógép előtt. Aludni is csak vastag zokniban tudok, ha pedig kimegyek a hidegbe, nagyon gyorsan lefagy a kezem. Múltkor egy két kilométeres séta után már alig bírtam ki a fájdalmat, kezem bizonyos részeit már kezdtem nem is érezni. Nagyon jó lenne tudni, hogy mitől lehet ez, mert ahogy olvastam lehet elég komoly probléma is :(

Köszönöm a válaszokat, minden segítségre megy a zöld kéz!


2017. febr. 2. 19:00
 1/8 anonim válasza:
Rossz a vérkeringésed, én 19 éves lány vagyok, nekem is a lábfejem folyton jéghideg, télen harisnya + zokni a minimum ha kimegyek, itthon vastag zokni mégis.. valószínű, hogy vérkeringési probléma.
2017. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És azzal mit lehet tenni? Maga a hidegség még nem zavar, de ha lehet szövődménye, azt szeretném megelőzni.

Köszi a válaszodat.

2017. febr. 2. 19:15
 3/8 wadgulya válasza:

te rólam írtál, fiatalkoromban! :))


én is ilyen voltam, nagyon-nagyon fázós! legendák keringenek mai napig a családban, hogy be tudtam öltözni néha.


sovány voltam, nem volt semmi zsírréteg rajtam, rossz vérkeringés, alacsony vérnyomás, ennyi. ilyen alkat vagy, fogadd el.


idővel változni fog. ma már "csak" simán fázósnak mondhatom magam, nem "extragigamega" fázósnak. :)

2017. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is nagyon vézna vagyok, nyilván ez is közrejátszik. Vicces, amikor látványosan didergek a buszmegállóban, a többiek meg teljesen hülyének néznek :)
2017. febr. 2. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon fázós voltam, gyerekkorom óta. Utólag kiderült, hogy a pajzsmirigyem alulműködik, annak ez az egyik tünete. Én vékonyan is, majd később 15 kiló felesleggel is ugyanúgy vacogtam egész télen. Mostanra sikerült a pajzsmirigyemet munkára bírnom (étrend és életmód változtatásával), sokat javult a helyzet, a rettenetes vacogás legalábbis elmúlt.

Az étrend is számít valamennyire, olvastam valahol, hogy pl. vegán étrend mellett sokan fázósabbak lesznek.

Szóval nálam a háj nem segített. Azt is olvastam, hogy a lassú anyagcsere (nem emésztés) is okozhat fázósságot, ennek javítására nagyon jó a rendszeres sportolás.

Másrészről a 24 fok a lakásban sok. Ősztől kezdve szoktatnod kellene magad a hűvösebb klímához, otthon elég lenne 21-22 fok, éjjelre kevesebb, akár 18 is lehet. Az öltözködéssel se ess túlzásba, hogy kicsit fel tudjon készülni a tested a téli hidegre.

Ha otthon este fázol, mozogj kicsit, igyál forró teát, vagy vegyél egy gyors meleg vizes zuhanyt.

Amúgy nekem mindig alacsony volt a vérnyomásom, ennek ellenére most már nem vagyok annyira fázós, mint régen.

2017. febr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem találnak szervi bajt nagyon tudom ajánlani a mágneses ágyat ez nagyon sokat segít a vérkeringésen ezt felírják reumatológiai intézményekben . Saját tapasztalat !
2017. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy érdekes cikket. Amit a táplálkozásról ír, elég elgondolkodtató.

[link]

2017. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hideg
2019. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!