Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felépül még vajon?

Felépül még vajon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagypapám egy héttel ezelőtt tüdőgyulladást kapott, bevitte a mentő és bent is tartották, egészen jól volt keddtől péntek estig, evett, iszogatott, bár nagyon lelassult a beszéde mozgása, elkezdték pelenkázni merz kimenni se bírt..már nálunk is úgy kellett a szoba wcre rátenni pedig előtte kitotyogott a wcre... egész héten a kórházban se infúziót se oxigént nem. kapott... pedig azt olvastam kéne főleg időseknek, ő meg szívbeteg is, veseelégtelensége is van meg valami szívbillentyű baja is szóval csoda hogy nég él... szombat hajnalban felkapta magát hogy ő megy haza, úgy kötözték le, megzavarodott teljesen, másnap arra mentünk be hogy a folyosón már hallottuk hogy kiabál hogy segítség... mondta hogy elrabolták meg gyilkosok vannak itt... teljesen zavaros lett... a hülye orvosa nem foglalkozott ezzel, beküldtek neki egy pszichiátert kapott gyógyszert erre is... utána kikönyörögtük az infúziót meg oxigént akkor rendben volt agyilag... urána már csak infúziót kapott. Most hazahozták de teljesen mintha élő halott lenne.. beszél néha, normálisan meg minden de én úgy látom nem sokáig fogja így húzni... felkelni se tud a wcre is... pelenkázni kell.. mennyi esély van arra hogy még lesz olyan mint két héttel ezelőtt? Akkor még simán járkált meg mindent megcsinált magának...



2017. febr. 3. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Az idsőek pillanatok alatt le tudnak robbani,főleg akkor,ha nem kapnak elég folyadékot. Már láttam olyan nénit( eü-s vagyok),aki hasonló állapotban volt mint nagypapád,amikor szzellemileg is le volt épülve. A kezelőorvosa nem írt neki elő infiuziót, enni nem nagyon evett,inni is csak alig. Aztán az orvosa szerencsére elment 4 nap szabadságra és más orvosnak adta át addig a nénit. Ő rögtön bekötetette az infúziót és a néni 2 nap alatt szinte teljesen rendbejött. Utána már evett,ivott rendesen. Felkelni csak kb. 1.5 hét után tudott. Ezt azért írtam csak le,mert időseknél a folyadékhiány pillanatok alatt tud katasztrófához vezetni. Otthon is nagyon figyeljetek oda arra,hogy igyon, etessetek vele sok levest, ha szereti joghurtot,kefírt (ha nem eszik,iszik egyszerre s

okat,akoor sokszor naponta és mozgassátok, tornáztassátok(!). Még felépülhet!

2017. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy írtál!!
2017. febr. 3. 19:35
 3/10 A kérdező kommentje:
Az ágyból nem nagyon tud kikelni :( a háziorvos kijött megnézni, azt mondta mozgassuk sokat meg itassuk, de ne számítsunk rá hogy olyan lesz mint előtte... igaz már előtte is csak toporogva tudott járni is, de mégis fel tudott kelni az ágyból, wc-re járt meg minden, de most pelenkázni kell, és ez így nem tudni hogy lesz megoldva mert mindenkinek dolgoznia kell :( 85 éves, ki tudja meddig húzza így szerencsétlen :(
2017. febr. 6. 17:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Beszéljetek a háziorvossal,hogy járjon ki hozzá egy héten 2-3x gyógytornász. Nagyon sokat tud segíteni abban,hogy az izmok kicsit regenerálódjanak és legalább azt elérjétek,hogy mosdóba ki tudjon menni. Nem reménytelen,már láttam ilyet nem egyet.
2017. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most eljutottunk arra a szintre hogy alig beszél, szinte csak szavakat mond, állandóan köhög még, nem tud meginni egy korty vizet se anélkül hogy ne fulladna vele kb... állandóan csukva van a szeme ugy eszik ugy iszik... ha lefektetjük tátott szájjal alszik és hörög...
2017. febr. 10. 09:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom,valszínű,hogy ennek már nem lesz jó vége :(
2017. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen sajnos mi is így érezzük... :(
2017. febr. 11. 11:55
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma elvesztettük :(
2017. márc. 7. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Részvétem!
2017. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :(
2017. márc. 8. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!