Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hányás hasmenés? Mit csináljak?

Hányás hasmenés? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mostanra kaptam el a vírust(családban 1 hete itt van), délután 4 óta fáj/görcsöl a gyomrom. Azóta kb. 6x voltam wc-n, ment a hasam és egyszer hánynom kellett de csak öklendeztem, nem tudom miért. Most kb. 1 órája nem volt semmi, még mindig folyamatosan hányingerem van és fáj a hasam. Tudom, hogy sok folyadékot kell inni, meg szomjas is vagyok, próbálkozom jeges vízzel, de milyen lassan ihatom? Ezen kívűl mi lenne jó? Bár tudnék aludni az éjszaka! :D

#alvás #hasmenés #hányás #hányinger #fàj a hasam #nagyon fáradt vagyok
2017. febr. 3. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Ha kihányod a vizet,akkor csak 5 percenként egy-egy kortyot igyál,ha nem akkor lehet többet is.

A kínaiak évszázadok óta tudják, hogy az akupunktúra hatékony, fáj­dalommentes és gyógyszert nem igénylő módszer. Az akupresszúra az akupunktúrás kezeléshez hasonló, de tű nélkül végzett kezelés. „Fontos, hogy még a hányás beállta előtt alkalmazza az alábbi akupresszúrás módszert” -jelenti ki dr. Joseph M. Helms családorvos. Ki tudja, talán önnél is beválik. Ha van otthon cola,tonik vagy gyömbér azokat is ihatod a víz mellett. A hasmenésedre maximum széntablettát, Cralexet vegyél be,Lopediumot,Imodiumot és hasonlókat ilyenkor nem szabad. Egyébként lehet,hogy sokkal jobban lennél utába,ha kihánynád magad.


"Alkalmazzon nyomást mindkét kezén a hüvelykujj és a mutatóujj közöt­ti bőrredőn. Erőteljesen, intenzíven és gyorsan masszírozza a jelzett pon­tot perceken át, tanácsolja dr. Helms. „Amikor azt mondom, »erőteljesen«, ezzel jelezni szeretném, hogy nem gyöngéd simogatásról van szó!” Hasonló módon dörgölje meg hüvelykujjával vagy hüvelykujja körmé­vel a lábfejét, a második és a harmadik lábujj közötti területen, az ujjfeszí­tő inak között, teszi hozzá az elmondottakhoz dr. Helms."

2017. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azóta kicsit görnyedve ülve, de elvagyok, így annyira nem érzem a hasfájást. Most egyelőre a hideg jégkockás vizet kortyolgatom, de lehet majd megpróbálom a kólát és a gyömbért, az van itthon. Azóta mondjuk, már lassan 3 órája nem volt semmi ami miatt wc-re kellett volna mennem, és a hányingerem is elmúlt már, csak a hasam görcsöl még. (Még mindig nem tudom miért nem sikerült hánynom, amikor egyértelműen vírusos vagyok és rosszul vagyok. :/ De én is tudom, hogy azután jobban lennék.)

Amiket bemásoltál, azokat meg kipróbálom, hátha segítenek az elalvásban is. :D Köszi a választ!

2017. febr. 3. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak akik nehezen tudnak hányni, én is ilyen vagyok. 52 év alatt 1 kezemen meg tudom számolni,hogy hányszor hánytam.A hasgörcsödre vegyél be No-Spat. Persze mostanra már lehet,hogy az is elmúlt.Mindenesetre ma és holnap még diétázzál, egyél kekszet,ropit, főtt krumplit. Tejet,tejterméket, gyümölcsöt még legalább 3-4 napig ne,mert azok erjednek a belekben,ezért feszítik azt és fáj tőle a has. Viszont jó lenne probiotikumot szedned.

Amúgy hogyan telt az éjszaka?

2017. febr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mára már csak nagyon enyhén érzem, hogy fájna a gyomrom. Nincs étvágyam, úgyhogy majd később bepróbálkozok valami ropival. Normafloret ittam, az van itthon. Egyébként nem volt vészes az éjszaka, még 19-kor kellett utoljára wc-re mennem, azután nem, úgyhogy éjfél körül már próbáltam aludni, és végig aludtam volna reggelig szerintem, csak sajnos a fejem fájt hajnalban.:s De úgy tűnik hamar túlestem a nehezén. :)
2017. febr. 4. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg gyorsan túl vagy a nehezén(jó az immunrendszered),de azért még 2-3 napig vigyázz!
2017. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!