Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Üdv! A történetem a következő,...

Üdv! A történetem a következő,2016 áprilisában volt egy gennyes mandulagyulladásom amire azt mondták, hogy streptococus okozta és ezért ki kell venni, nos ez augusztusban megtörtént, addig egy szenvedés volt az életem. Vélemény?

Figyelt kérdés
Viszont októberben nyirokcsomóim elkezdtek megdagadni fájni fulladtam alig kaptam levegőt, nem tudtam nyelni majd egy halom vizsgálat után 2017 januárjára az derült ki, hogy mononucleozisom van/volt amit átvészeltem ezt azért sem értem mivel kapcsolatom a másik nemmel elég rég nem volt és hogyan kaphattam ezt el így nem jöttem még rá, de a mai napig nem jöttem helyre! Félek, hogy valami komolyabb itt a probléma viszont hiába megyek orvoshoz találgatásokból már tele a padlás. Nyaki ultrahangon sem állapítottak meg semmit viszont kézzel tapintható volt a dolog. Jelenlegi panaszom, hogy az állkapcsom alatt az egyik oldalt még mindig tapintható duzzadt nyirokcsomó ami nem túl nagy viszont időnként fáj illetve rossz a közérzetem néha gyengeséggel társul. A kérdésem félve az lenne, hogy nem-e daganatos megbetegedésem van? Teljesen
2017. febr. 5. 20:37
 1/4 Tamani ***** válasza:

A rövid válasz, hogy megnyugodj: A daganatos nyirokcsomó egyik legfontosabb ismérve, hogy habár meg van dagadva, általában NEM FÁJ. Nincs komolyabb ok feltételezni tumor jelenlétét.


A picit hosszabb válasz: Az állkapocs alatti nyirokcsomók fájdalmas duzzanata igen gyakori. A szájba került fertőző ágensek gyakran okoznak hely gyulladást, ami rátérjedhet a nyirokcsomóidra. Egyetlen jó tanácsom, hogy ha nagyon aggaszt, illetve sokáig és gyakran fordul elő, mindenképp nézesd meg a fogaidat egy fogorvossal. Nagyon gyakran egy szuvas fog az, ami folyamatosan teleszórja a véráramot a bacikkal.

A mononucleosist egy vírus okozza, aminek változó a lappangási ideje. Nem kizárt, hogy jóval korábban kaptad el. Elég egy másik fertőzés, hogy kicsit meggyengítse az immunrendszered, és máris jelentkeznek a tünetek. Nagy valószínűséggel a monód már elmúlt, és csak valamilyen gócból kapsz újra duzzadt nyirokcsomókat. Mindenképp keresd fel a fogorvosod! :)

2017. febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy gyorsan válaszoltál, már teljesen elvagyok keseredve.. 10.-én megyek fogorvoshoz egyébként, hátha igazad van és csak egy rossz fog ami nehezíti a dolgokat, csak már majdnem eltelt egy év és még mindig szenvedős. Bízok azért benne, hogy jobb lesz de nagyon nehéz.. :( Csináltam egy képet nem tom mennyire látható ott a mandulám helyén az a fehéres rész, ne gondoljak rosszra?


[link]

2017. febr. 5. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon piros a torkod,be van gyulladva.Lehet idült garatgyulladás.Hány éves vagy,fiú vagy lány?Vizsgáltasd meg a torkod a gégészeten és gargalizálj sós vízzel,hátha segít.Az én torkom is mindig piros,krónikus garatgyulladásom van évek óta.Nekem nem fáj,de időnként begyullad,megduzzadnak a manduláim,megngyobbodik a nyelvcsapom.Ilyenkor ecsetelni szokták néhányszor a torkom,de mindig kiújul.Én is gondolkodom,hogy ki kéne vetetni a manduláim,talán jobb lenne.Nekem általában ilyen:

[link]

[link]

2017. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Üdv!

25 /F vagyok, voltam fogorvosnál (sztk) azt mondta, hogy nagyon csúnyán be van gyulladva az ínyem, okozhatja ez is a gyulladásokat a számban,arra kaptam ilyen corsodil szájöblögetőt meg egy másik fajtát ami torokgyulladásra van de a gégészetre meg hiába megyek mint fentebb írtam, semmit nem csinálnak és ez igaz az sztkra, is meg a kórházra is. Ne foglalkozzak vele címszó alatt.

2017. febr. 7. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!