Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A férfiak miért akarnak...

A férfiak miért akarnak belehalni egy megfázásba?

Figyelt kérdés

Anyám ahányszor beteg volt, aludt egy fél napot, magába döntött egy kanna kamillateát, elment orvoshoz, bevette a gyógyszert, aztán tette a dolgát, ha nem is megszokott tempóban, de azért nem akart belehalni


Apám most beteg, 38as láza van, de mindjárt belepusztul. Folyamatosan nyög, szentségel, káromkodik, vigyek neki ezt, vigyek neki azt..

38as lázzal ha úgy van, én még vizsgázni is bemegyek, mert.. muszáj és kész. Pedig én is férfi vagyok, Oké, ő öregebb már, de azért meghalni csak nem kéne:D


És ezt amúgy pszichológián is mondta a tanár, hogy általában a férfiak kicsit mindig bele akarnak halni egy betegségbe, amit a nők lábon kihordanak..


Miért van ez?



2017. jan. 5. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Ez a világ legnagyobb hülyesége szerintem. Nálunk anyám haldoklik még a náthától is, húgom minden nap bogyókon él, apámat már húsz éve nem látta háziorvos, engem meg (24f) még a műtét után is úgy parancsolt vissza a doki az ágyba, hogy inkább pihenjek.
2017. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell álltalánositani, mert a te apád olyan más apja meg nem .

Nálunk pont forditva van, itt a nők betegek állandóan.

Mindig , mindenre gyógyszert szednek, nincs is más téma csak, jajj ezt hogy , azt hogy, mivel kell gyógyitani.

2017. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Ezt olvastam:


"a férfiak agyában több hőmérséklet érzékelő receptor van, emiatt magasabbnak érzik a lázat és rosszabbul érzik magukat."


Persze lehet sok más oka is.

2017. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

hát igen... Huszárik gyönyörű kisfilmjéből megértheted: Tisztelet az öregasszonyoknak

A férfiak elérhetik a bölcsességet, a világ ragyogását, de a terheket, a világ terheit az asszonyok hordják - és megerősödnek tőle. (N)

2017. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyrészt, nem apámból kiindulva általánosítok, hanem apámról jut eszembe az az általánosítás..


És nem arról van szó, hogy ki milyen gyakran beteg, vagy sem. Arról meg főképp nem, hogy ki mennyire látogatja a háziorvost... általánosításon kívül ez tipikus az öregebb férfiakra, hogy nem járnak orvoshoz...


A kérdés arra vonatkozott, hogy ki hogyan viselkedik amikor beteg.

2017. jan. 5. 14:36
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Az egyessel tudok egyetérteni.

Az én környezetemben pont fordítva van.

Tüdőgyulladás?Egy fél deci pálinka.

A flexxel elvágtam a kezem?Szigetelőszalag.

Megégettem a kezem?Jéghideg sör.

Orvoshoz menni?Minek?

Ezzel szemben a nő ismerőseim meg markostól szedik hol megelőzésre, hol utólag a sok pirulát meg gyógytea, olajok bla bla bla.

2017. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6os, ismerem a jelenséget, nagyapám is ilyen volt:D

Mondjuk mint utóbb kiderült, évek óta cukorbeteg volt, amiről nem tudott.. ez megmagyarázza miért ájult el időnként... meg mondjuk a hólyagrák, ami végzett vele, is kezelhető lett volna, ha törődött volna magával..

2017. jan. 5. 14:45
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

Pontosan arra kaptál választ, hogy ki hogy viselkedik amikor beteg. Csak nem tudod értelmezni, az már nem a mi gondunk.

De akkor átfogalmazom: Anyám hisztizik ha náthás, apám lemegy autót szerelni ha náthás és nem foglalkozik vele. Húgom teákat és bogyókat iszik/eszik egész nap ha náthás, én meg le se tojom ha náthás vagyok.

Mindnehová beleraktam a nátha szót.

2017. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
69%, ne hisztizz, nem neked szólt a kommentem...
2017. jan. 5. 14:53
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
A nők azok akik mindíg nagyon betegek tudnak lenni. A férfiak amit észre se vesznek a nők már ágynak esnek. Meg aztán nagyon kevés az a nő aki ne lenne kicsit gyógyszer függő. Vagy magyon függő. Nálunk mikor még semmi baja a nőknek már szedik a gyógyszert hogy jajj nehogy beteg legyek.
2017. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!