Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » S. O. S Ingadozó pulzus,...

S. O. S Ingadozó pulzus, vérnyomás! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
33 éves férfi vagyok 13 éve Concor 5mg,Tritace 1,25mg vérnyomás csökkentőket szedek,három éve Atorvastatin 20 mg koleszterin csökkentő(6,3-as érték miatt szedem napi egy szem este jelenleg 4.0 és 5.5 között van, súlyfeleslegem nincs 168 cm,70 kg) Az utóbbi egy hónapban ingadozó pulzusom van,ez alatt azt értem,hogy székről való felállás,leülés,ágyra lefekvés és felkelés,de még fekvő helyzetben is ha forgolódom,a nyugalmi 55,60-as pulzusom hirtelen felugrik akár 80-ra is de utána 60.65-re normalizálódik 2-3 percen belül! Továbbá a gyaloglási pulzusom nyugalmi 60-65-röl 50 méteren belül 75-80 lesz,ha kicsit kilépek akkor akár 95 lépcsőzéskor is ezek az értékek vannak! Hosszabb távú gyalogláskor ezek az értékek fenn állnak enyhe légszomj,és szédülés kíséretében 145-ös vérnyomás mellett,csak ha megállok mérséklődik 90-röl 80-85-re és utána,15 húsz perc is kell mire vissza áll a 60-65-ös nyugalmi pulzusra! Két napja érzek olyat hogy felkeléskor erős szívdobogás érzetem van,ami járásra fokozódik pár lépést teszek,és 60-as pulzus rögtön felmegy 66,75-re így szinte csak araszolva tudok kimenni a wc-re,mert ilyenkor a pulzus és a vérnyomás is emelkedik ha a gyógyszereket beveszem,akkor kis mértékben de normalizálódnak az értékek! Sajnos muszáj volt beszerezni egy pulzus mérőt, mert nagyon zavarnak ezek az értékek,mind fizikálisan és már lassan mentálisan is! Voltam kivizsgálásokon egy hónapon belül volt két nyugalmi EKG és egy 24-órás Holter is (palpitáció panaszával) pajzsmirígy és teljes labor vizsgálat is volt ezen vizsgálatok eredményei mind rendben voltak! Jövő hét kedden megyek Szív UH-ra! A kérdéseim a következők lennének: A fent említett eltérő pulzus értékek miatt elképzelhető hogy valamilyen szív elváltozásom lenne? Értem én ezalatt billentyű hibák vagy elégtelenségek? Vagy Érproblémák,érszűkület? A jelenlegi gyógyszerek már nem fejtik ki kellőképp a hatásukat? Az utóbbi másfél hónapban a Concor még jól tartotta a pulzusomat 65-70-től feljebb nem is nagyon ment,elég jól bírtam a terhelést most is viszonylag jól bírom,csak ott vannak a tünetek az erős szívdobogás és vérnyomás emelkedés,és enyhe szédülés néha kisebb légszomj ezeket a tüneteket okozhatja pánikbetegség? Ugyanis legalább fél éve pánikzavarral küzdök,ami olykor előjön ha idegesebb vagyok! Még annyi kérdésem lenne hogy a fent említett pulzus értékek változásának betudható e a stressz,pánikzavar vagy edzetlenség? (Sajnos két hónapja történt egy közlekedési balesetem lábtöréssel,azóta nem nagyon sportoltam aktívan maximum gyaloglás!) Tudom ez nem egy "orvos válaszol" oldal csak gondoltam hogy írok a GYK-re hátha valakinek hasonló van vagy hallott,olvasott esetleg szakértő a témában! Szóval mik lehetnek ezek a fentebb említett tünetek?
2017. febr. 8. 19:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!