Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éreztetek már hasonlót?

Éreztetek már hasonlót?

Figyelt kérdés

25 éves egyetemista srác vagyok. Még valamikor fiatalabb koromban történt, hogy elég rosszul éreztem magamat, hirtelen nem tudtam mi történik velem, nem tudtam mit csináljak (szédültem, elgyengültem, minden sötétedett), aztán megpróbáltam kitapintani a pulzusomat, de sem a csuklómnál, sem a nyakamnál, sem a mellkasomnál nem éreztem, hogy dobog a szívem. Másnap felkerestem egy kardiológiát, ahol EGK, ULTRAHANG, és HOLTER vizsgálatot végeztek. Minden vizsgálat NEGATÍV lett. A probléma az, hogy a mai napig előfordulnak hasonló esetek. Egy borzasztó érzés jön rám, majd odakapok a csuklómhoz és egyszerűen nem ver a szívem.

Eltelik néhány másodperc (4-5) és valami harmatgyenge lüktetést elkezdek érezni, aztán szépen visszaáll a ritmus. Nem tudom eldönteni, hogy ilyenkor valóban megáll a szívem egy kis időre, vagy "csak" annyira leesik a vérnyomásom, hogy nem érzem a pulzusomat. Utoljára 3 hónapja voltam kardiológusnál. Minden viszgálat negatív. Szerintetek mi lehet? VAlakinek hasonló tapasztalat, érzés?



2016. okt. 13. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem áll le a szíved, mert az nem így jönne ki. Azonban biztos, hogy szívprobléma. Egy normális kardiológust keress fel, vagy magánba menjél több pénzért.
2016. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tina0222 válasza:
Szerintem meg a vércukorszinted eshet le, érdeklődj a családban van e cukorbeteg!
2017. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló cipőben járok. Alkalmanként rámjön enyhe szédülés\gyengeségérzet, bár én ki tudom tapintani enyémet, néha akkor picit hevesebb 85 körüli a pulzus. Szerintem te alacsony vérnyomásos lehetsz. Oda kell figyelni,néha leeshet. Nekem szinte mindig 120/80 alatti. Volt hogy 98/70 körüli. Olyankor kompenzál a szív azért ver gyorsabban. De ha vérnyomás/pulzusod is jó, akkor tényleg esetleg még cukor lehet. Menj el egy teljes vérképre abból minden (is)kiderül:D nálam semmi nem volt. Vagy (!) pánikos vagy szorongással küzdesz. Az ma népbetegség nekem is van enyhe.

2018. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!