Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom? Már egy jó...

Mi lehet a bajom? Már egy jó ideje tart és egyre rosszabb, mi tévő legyek? (Elegem van)

Figyelt kérdés

Sziasztok én egy 20 éves fiatal srác vagyok aki már hónapok óta küzdködik bizonyos betegségektől, tünetektől tünetegyüttesektől.

Az egészet onnan kezdeném, hogy a nyáron még teljesen jól voltam nem produkáltam a tüneteket egy kivételével. Ha barátokkal elmentem szórakozni és ha már egy minimális alkohol mennyiséget is magamhoz vettem akkor egy eddig még soha nem érzett idegi meg rángás jött rám legfőképpen akkor ha mozogtam vagy a fejemet mozgattam. Nem tulajdonítottam neki nagy problémát gondoltam majd elmúlik. El is múlt. Elkezdődött az egyetem teljesen ki voltam virulva hogy végre csinálhatom, tanulhatok motivált voltam és élettel teli.

November közepéig ki is tartott a kraft míg nem egy éjszaka otthon arra ébredek hajnali háromkor, hogy rettenetesen fáj a hasam jobb alsó része. Elmentem trónolni hasmenéssel párosítva. Pár alkalom után a fájdalom nem múlt. Újabb trónolás hasonlóan az előzőekhez és végre enyhülni kezdett. Természetesen én bepánikoltam, hogy vakbél, vakbél. De nem tűnt annak és a fájdalom is enyhült. Természetesen nappal mint a mosott szennyes metem a suliba borzalmasan rosszul éreztem magam, sétálástól beszúrt a jobb oldalam szédelegtem, nem voltam magamnál. Azon a héten pihentem teáztam biztos valami vírus ilyesmi. Elkezdett jevulni annyira hogy újra suliba tudjak menni nagy nehezen befejeztem a szorgalmi időszakot, kezdődött a vizsga időszak és a karácsony. A rossz közérzet végig fent állt és a székelésem is teljesen felborult (hol szorulás, hol hasmenés, hol pedig teljesen normális) naponként változott. Decemberben nyomtam egy sikertelen vizsgát előtte természetesen stressz stb. ideges voltam. Ekkor erősödtek a tünetek a rosszul lét szélgörcsök hasi fájdalom.

Majd enyhült és jött a karácsony. Egész karácsonyi időszak alatt ment a hasam, ha ettem rosszul lettem a kajától, étvágytalanság, hasi diszkomfort érzet és ekkor kezdődött a szédülés kicsit a hasonló mint a nyáron alkohol miatt.Az új évet át vészeltem vele majd ismét vizsgák most jobban vettem a lapot már nem erősödtek a tüneteim csak stagnáltak ,de már fogytán volt az erőm. Két vizsga között viszont nagyon rosszul lettem. Fel erősödött a hasmenésem már már fekete volt,egyre erősebb lett a szédülés már társult hozzá hányinger is, sápadtság, totál elgyengültség. Ok Go orvos. Elküldtek vérvételre amiből Vas:5,7 TSH: 4,4 Fehérvérsejtszám 10,6 Alkalikus foszfatáz 340 és HDL koleszterin 1.17.

Erre az orvos azt mondta hogy vashiányos vérszegénység. Elkezdtem vasat szedni mindig is emiatt küldtek laborra , hogy sápadt vagyok alacsony a vasam, de soha semmilyen alacsonyság mellett nem produkáltam ilyen erős tüneteket. Egy hónapja szedem a vasat és tudom hogy sokáig tart hogy jobban legyek, mert lassan épül vissza. De azóta nem hogy jobb lett hanem százszor rosszabb. A már említett szédülés valami fura hátra rántanak érzéssé alakult át és olyan mintha minden rám akarna borulni és felém dőlne minden. Szóval most eddig ezek történtek.

Jelenlegi Tüneteim: Fáradékonyság, Alvászavar, Szívritmuszavar, Alacsony vérnyomás és pulzus szám(amióta letettem a cigit),A már leírt szédülés csak állandó jelleggel(Az egészben a legidegesítőbb), Hasmenés időnként sötét zöldes vagy fekete vagy zsír széklet ami egy két székelés után újra normális színű lesz, felhasi diszkomfort érzet étkezés után, időnkénti gyomorégés, néha erős húzó szúró fájdalmak az alhasnál és a köldök körül,teljes kimerültség, pszichés összeroppanás határán állok.


Tudom ez egy kicsit zavaros, De soha nem voltak ilyen tüneteim és soha nem voltam ennyire összeroppanva mert már hónapok óta tart és emiatt nem tudok se a barátokkal lenni se semmit nem tudok csinálni azon kívül hogy otthon vagyok fekszek és hiába próbáltam meg egyéb alternatívákat nem váltak be lásd citromfű tea vagy salaktalanító teák stb. Természetesen nagyon keményen vitaminokat pótlok egy- másfél hónapja, de nem jobb hanem rosszabb lett.


Ja igen lisztérzékeny vagyok és tejérzékeny meg van még pár ételallergiám, de ezek a tünetek annak fényben vannak jelen hogy a diétát szigorúan tartom 11 éve. szóval ne akarjon mindenki diétára küldeni,mert most is azon vagyok, sőt most ebben az időszakban szinte semmi nem marad meg bennem és mindentől szarul érzem magam.


Kérdésem, hogy mi tévő legyek? Mely irányba kezdjem el a vizsgálatokat??

Köszönöm hogy elolvastad és meg próbálsz segíteni.


2017. febr. 11. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérj a háziorvosodtól beutalót a gasztroenterológiára!
2017. febr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, volt orvos a dologban, mégsem derült ki semmi. Volt székletminta mikrobiológiai kitenyésztés ? A hasi görcsök sokszor a felborult bélflóra következményei. Volt vizsgálat a székletben levő esetleges vér kimutatására ? Mert a fekete széklet sokszor az emésztőrendszer felső szakaszaiban létrejövő vérzésre vezethető vissza (fekete vasszulfid keletkezik). Szóval furcsa....
2017. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem volt széklet vizsgálat, mert amikor mentem még nem volt tünet csak utána.
2017. febr. 11. 18:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Jobban vagy?
2017. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!