Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet? Pszichés...

Mi bajom lehet? Pszichés dolog? Tüdőgyulladás? Reflux? Asztma? Tüdőrák? Vagy valami még rosszabb?

Figyelt kérdés
Az elején szeretném elmondani azt, hogy egy pár éve történt orvosi..hát fogalmazzunk így hiba miatt elég súlyos hipochondriám és pánikbetegségem van.Ezek időszakosan jönnek elő, tehát hiába vagyok alapból borzasztó idegeskedős, stresszelős amióta az eszemet tudom, vannak időszakok amikor valami mindig kiváltja ezeket a pánikrohamokat, és az igazán hipochondriás időszakaimat. Tehát amikor nincs amiért úgy különösebben izgulnék/félnék akkor semmi bajom, de ha történik valami ami miatt például mint most is és félni, idegeskedni kezdek akkor jönnek a rossz dolgok. A problémám az, hogy decemberben beleestem egy elég durva influenza járványba amiből nehézkesen sikerült kivergődnöm, de a köhögés megmaradt utána is, a háziorvos azt mondta hogy ez ilyen hosszú betegség után normális. El is múlt nagyjából. Aztán egy általános laborvizsgálat alkalmával úgy 3-4 hete minden értékem rendben volt, de magasabb lett a vérsüllyedésem, nem sokkal ugyan de magasabb. Akkor továbbküldtek mindenfelé, sehol nem találtak semmit, a süllyedés is csökkent azóta valamennyit de még mindig magas. 1 hete másik orvoshoz mentem, mert meguntam hogy a háziorvosom nem vesz komolyan. Ő azt mondta, hogy A tipusos tüdőgyulladásom van, és erre adott gyógyszereket. Megnyugodtam, hogy nincs komolyabb bajom és elkezdtem szedni és a köhögésem el is múlt. 1 hétig egyet sem köhögtem, ma viszont megint rámjött ez a "mi van ha még sem tüdőgyulladás,hanem valami komolyabb? érzés, és megint elkezdtem köhögni. A gyógyszereket még mindig szedem, de rettegek hogy valami komolyabb dolog. Nos, tüdőrák. Pedig ahogy olvastam elég kicsi rá az esély, mivel sosem dohányoztam, még passzívan sem mivel a családunkban senki sem dohányzik. Egyéb tüneteim sincsenek, ilyenek hogy étvágytalanság, émelygés, fogyás, véres köpet, mellka fájdalom, nehézlégzés stb. Semmi. Nagyon jól érzem magam, fizikailag..viszont ez hogy állandóan rettegek hogy valami bajom van, kikészít. Ráadásul nekem van egy olyan "képességem" :D is, hogy beképzelek magamnak valami betegséget, és elkezdem produkálni a tüneteit...például tegnap rákerestem a tüdőrák tüneteire, és az egyik lap azt írta hogy hátfájás is lehet tünet. Na ma egyszer csak azt éreztem hogy a jobb oldalon ha így homorítok és mély levegőt veszek fáj a hátam.De csak ha erősen homorítok. Eddig ez sem volt. A köhögésről annyit, hogy általában száraz, de néha érzem hogy felszakadozik és akkor ilyen átlátszó váladék jön. És nem egész nap köhögök hanem általában esténként jön rám egy egy 'roham' amikor 10-15 percen keresztül köhécselek. De aztán elmúlik. És ha nem gondolok rá, akkor nem is jön elő újra. Orvostól orvosig járkálok, folyamatosan, de nem tudom mi bajom lehet, és rettegek. Kérlek segítsetek. :( 18/L
2016. máj. 1. 17:39
 1/1 Zsuzsi94 válasza:
Átérzem a bajodat én is beteg vagyok pszchihésen . Ha ennyire aggódsz menj el tüdőszürészre. Tudom milyen rossz én is köhögök mostanság és nekem is néha szakad fel.ilyen darabokba valami ez az össze vissza idő okozza szerintem nyugodj meg.(:
2016. máj. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!