Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Januári influenza?

Januári influenza?

Figyelt kérdés
Januárban engem is elkapott sikeresen a "januári járvány" ami ugye lázzal, torokfájással, náthával, gyengeséggel és egyéb finomságokkal járt. Azt kipihentem 3 nap alatt, utómaradékként egy kis köhögésem volt, de ilyen erőltetett, semmi váladék meg fel sem szakadt, majd ez is elmúlt. Erre fel múlthét vasárnap újra előjött a történet, 1 napig voltam lázas, 1 napig fájt a torokom, ez elmúlt viszont most köhögök és mikor köhögök érzem a torkomnál hogy szakadozik. Nem kellemes érzés, örülnék ha mielőbb elmúlna. Olyan kérdésem volna hogy ez mással is előfordult hogy újra kialakult a januári betegség?

2017. febr. 14. 09:01
 1/5 anonim válasza:
Ez akkor fordul elő ha újra elhagyod magad, miután meggyógyultál. Nem rosszból írom.
2017. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha gyenge az immunrendszered, akkor akár hetente is benyalhatsz újabb és újabb kórokozókat, vagy lehetsz akár hetekig folyamatosan beteg is. Sokan vannak így. Erősítsd meg az immunrendszered, és ne tömd magad gyógyszerekkel.
2017. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gyenge immunrendszer kizáró ok, ezért nem is írtam le. Sportolok rendszeresen, 2 kategóriában is, emellett vitaminokat szedek és gyümölcsöt nap mint nap.


Azért érdekelne hogy más is járt-e így, mert eddig csak olvastam ilyenről hogy újra kialakulhat, hallani még nem hallottam senkitől.

2017. febr. 14. 11:50
 4/5 anonim ***** válasza:
De, ha csak egyet is benyaltál, akkor nem olyan erős az az immunrendszer egyáltalán. A genetikai oldala sokkal többet számít, hiába sportolsz, meg eszel, amit kell.
2017. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Oké, akkor nem gyenge, én elhiszem neked :) De nem valószínű, hogy ugyanaz a vírus támadott meg, mellé pedig kaphattál valamilyen bacit is. Majd elmúlik ez is ugyanúgy, ne aggódj. Menj ki a napra, ha teheted, és napoztasd kicsit az arcod.
2017. febr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!