Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez arcüreggyulladás lenne?

Ez arcüreggyulladás lenne?

Figyelt kérdés

Tizennyolcadikán kezdődött a betegség, orrfolyás, orrdugulás, hőemelkedés. Ennél több nem volt, mint láz, fejfájás, miegymás.


Huszonkettedikén úgy döntöttem, elmegyek dokihoz. Igazából nem mondott semmi újat, szedjek tünetenyhítő szereket, mást nem tud felírni. Aznap este éreztem enyhe nyomást a szemem alatt, ami igazából másnapra elmúlt, azóta nem is jött elő. A taknyosság, orrdugulás eléggé kitartott, egészen a múlt hétvégéig, talán vasárnapig. Új tünet nem jött elő, az alacsony hőemelkedés hol volt, hol nem.


Tegnapra mára eléggé jól szelel már az orrom, nem emlékszem, hogy eldugult volna, az orrcseppet is szerintem egyszer kétszer használtam az elmúlt két napban, azt is a váladék felszakítására. Amikor kifújtam, mindig maradt még. :D Mára a takony teljesen átalakult az átlátszóból sárgává. De nem volt sok orrfújás ma.


Viszont ami érdekes, a felső fogsoromban, állkapcsomban néha, ritkán érzek egyfajta nyomás szerű érzést, két ponton. A fogsor bal és jobb oldalán, kb. középtájt. Hirtelen fejmozdulatoknál a "fájdalom" felerősödik egy fél másodpercre. Ha előrehajtom a fejem, akkor nem fáj. Az arccsont, homlok kopogtatása, nyomkorászása sem fáj. Nincs fájdalmam, se lázam, se semmi, csak ez a fura tompa érzés néha a felső fogsorban, állkapocsban.


Az érzés olyan, mintha meg lett volna erőltetve az állkapocs, erős rágások, vagy valami más által.


Menjek vissza orvoshoz annak ellenére, hogy szinte már tünetmentes vagyok, vagy majd elmúlik ez magától?



2017. febr. 21. 21:27
 1/4 TR75 ***** válasza:

Igen, ez lehet arcüreggyulladástól. Azok a fogak, amiknek a gyökere jobban felnyúlik az arccsontba, fájhatnak. A sárgás orrváladék szintén erre utal (később lehet pirosas is).

Nem árt, ha elmész dokihoz. De például használhat az Ambroxol, és igyál sok folyadékot, hogy a váladék ne sűrűsödjön be, mert akkor nehezebben ürül.

2017. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ambroxol Teva volt, az pont elfogyott, mert átment az egész családon a cucc, aztán azt szedte a gyerek is.

Nekem ezt írta fel a doki, fogyasztom is még.

[link]

2017. febr. 21. 21:54
 3/4 TR75 ***** válasza:

Ezt pont nem ismerem :S

Az a lényeg, hogy nyákoldó kell és sok folyadék. És amikor úgy érzed, fújni kell az orrodat.

2017. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem is ugyan ezek a tünetek voltak/vannak már majdnem 2 hete. Mostanra kezdett enyhülni, de még mindig eldugul az orrom időnként.


Ha arcüreg gyulladásod lenne akkor az arcod is fájna helyenként, illetve ugyan úgy hőemelkedésed is lenne. A sárgás váladék meg baktériumra utal, ha gyulladásod lenne nehezen tudnád kifújni és akkor is ilyen átlátszó nyálkás váladék jönne.


Azt tudom tanácsolni, mint az előttem szóló igyál sok folyadékot, nem feltétlen csak vizet, teát, narancslé (narancsból facsarva) és ha van rá lehetőséged inhalálj! :)


Jobbulást.

2017. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!