Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcüreggyulladás vagy mi...

Arcüreggyulladás vagy mi lehet? (sűrű váladék)

Figyelt kérdés
Pár napja fáj a torkom, lázam is volt. Most már nem is kimondottan a torkom fáj, hanem feljebb, a mandulám környékén (vagy feljebb..). Pár napja nem tudom kifújni az orrom, de érzem, hogy nem kapok rendesen levegőt, mintha megakadt volna. Ma addig erőlködtem, hogy távozott a garaton keresztül, nagyon sűrű váladék formájában, 2x is. Nagyon nagy volt, még soha nem volt ilyenem... Mi lehet ez? Összefüüggésben állhat a torokfájással+lázzal? Szerintem ez nem 2 nap alatt gyűlt fel. Lehet, hogy most távozott, ami sok éve gyűlt? Van egy kis orrsövény-ferdülésem is már kiskorom óta. Nem érzem, hogybármi maradt volna az orrüregemben, most tudok tisztán lélegezni, de eléggé megijedtem az erős váladékozástól, és nagyon nem szeretnék egy 3. ilyen "élményt" is.

2016. dec. 17. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, arcüreggyulladás lehet. Szedjél ACC-t vagy valami hasonló hurutoldót,ez az orrodban lévő váladékot is higítja. Használj orrcseppet és inrfalámpázz vagy inhalálja kamillateával úgy,hogy előtte jól kifújod az orrodat 5-10 percig csinálod az inhalálást,infrát, utána ismét kífújod az orrodat és akkor csöpögtetsz bele orrcseppet.Ezt naponta 2x,3x is megteheted.
2016. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Állítólag most van egy újfajta vírus járvány. Ez azért érdekes, amit leírtál, mert nekem is így zajlik már második hete egy ilyen fertőzés. A patikában is mondták, hogy van egy ilyen makacs vírus, ami pár hónapja jött be. Én nagyon köhögök is első pillanattól, lázam is volt, és a torkom is fájt.
2016. dec. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha arcüreggyulladásod lenne, akkor fájna az arcod, homlokod amikor előrehajolsz. Ha a nátha besűrűsödött, akkor vegyél orrcseppet (pl, Novorin) és 3-4 napig csöpögtess az orrodba. Mandulagyulladásra pedig gargalizálj (sós víz, vagy Phlogosol oldat), esetleg torokszopogató tablettát vegyél.
2016. dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!