Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Autoimmun betegek! (Hashimoto-...

Autoimmun betegek! (Hashimoto-thyreoiditis) Ti hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Vagy a tüneteket mivel enyhítitek?

2017. febr. 27. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Letroxot szedek ami 2 alatt tartja a tsh-t plusz szelént szedek, nagy dózisban D-vitamint, ezt az orvos írta elő, plusz a jód, szója és tej elhagyásával, glutén és cukor csökkentésével sokat javultam, közérzetre is, sporttal pedig a székrekedés, elhízás ellen teszek. A hajamra ligetszépe olajos pakolást szoktam tenni. Télen romlik a hashi és nyáron javul, hidegfrontkor rossz még így is.
2017. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az, hogy hashimoto vagy, azt ki állapította meg? Én is voltam endokrinológusnál, az Anti tpo - m 1300<, a tsh - m 3,1 lett. Nyaki ultrahangon is voltam, ott rendben van minden. De senki nem mondta, hogy ez hashimoto, az pontosan akkor micsoda?
2017. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2-es, remélem, olvasod.

A magas aTPO majdnem teljesen biztosan Hashimoto-t jelez. És a tiéd iszonyatosan magas, tehát nagyon intenzíven zajlik a gyulladás a szervezetedben. :(

Ez nagyon nem játék, veszélyes betegség, és sajnos az általános orvosok nem kezelik megfelelően, mert csak hormontablettát írnak fel és kis adag szelént.

A funkcionális orvosok szerint viszont nagy adag organikus szelén (200 mikrogramm/nap) megállíthatja és vissza is fordíthatja a folyamatot; E-vitaminnal együtt tanácsos bevenni a jobb felszívódás érdekében. Plusz D3-vitamin (1500-2000 NE/nap), szintén erős gyulladásgátló, ill. a csontritkulás megelőzése miatt is kell. Ha van depresszió, szorongás (gyakori Hashi-s tünet), akkor Magnézium és B-vitaminok. Gyakran van vashiány is, akkor azt is pótolni kell.

Mindez csak akkor hatásos, ha nincs semmilyen emésztési probléma, fertőzés.

3 havonta célszerű ellenőriztetni a pajzsmirigy működésével kapcsolatos értékeket: TSH, fT3, fT4, rT3, aTPO, aTG. Ha a helyi endokrinológus nem hajlandó megírni a laborbeutalót (mert sokuk szerint "az aTPO-t felesleges, mert az soha nem lesz kevesebb"), akkor vagy keress egy magánorvost, vagy csak szimplán fizesd ki a labort saját zsebből, annyit megér (az aTPO pl. 2000 Ft).

Ha 3 hónap után nincs javulás, akkor érdemes ételintolerancia-vizsgálatokat végeztetni, ugyanis a Hashimoto-s betegek kb. egyharmada gluténérzékeny, sokan a tejet és a tojást sem bírják. Tapasztalatok szerint legalább pár hónapos gluténmentes diéta akkor is jót tesz, ha nem gluténérzékeny valaki. Javasolják még a kivizsgálást különböző fertőzések és káros baktériumok miatt is.

Ha akarsz tenni a saját egészségedért, tudok adni linkeket, ahol rengeteg infó van.

2018. jan. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!