Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rákom lehet vagy csak gyulladá...

Rákom lehet vagy csak gyulladásból maradt vissza a góc szerintetek? Lelet szövege lent.

Figyelt kérdés

Nativ CT:


Mind 2 tüdő légtartó,baloldalon a 6. segmentumban egy 4-mmes subpreuralis góccal. A csúcsi pleura mindkét oldalon minimálisan vastagabb.Pleuralis folyadék nincs.A mediastinumban kóros nagyságú nyirokcsómó nem ábrázolódott. Mellélvesék rendben.


Vélemény:

Bal alsó lebenyi apró subpreuralis góc,amely elsősorban residualis jellegű.T.u. kizárása,követése javasolt.Diszkrét kétoldali csúcsi pleuralis megvastagodás.


Szerintetek? Nagyon félek,hogy rossz undulatú... Azt tudni kell,hogy nek szokásom télen sem felöltözni rendesen... Elvileg (én nem emlékszem,de többen mondták) csúnyán köhöhtem -5,0 fokban is hosszú 8lujjú pólóbabn ugráltam a kocsiból ki,be....


2017. márc. 5. 01:00
 1/10 TR75 ***** válasza:

"Azt tudni kell,hogy nek szokásom télen sem felöltözni rendesen... Elvileg (én nem emlékszem,de többen mondták) csúnyán köhöhtem -5,0 fokban is hosszú 8lujjú pólóbabn ugráltam a kocsiból ki,be"

Szerintem ezek inkább visszamaradt gócok, amin nem is csodálkoznék a helyedben, lehet, hogy lábon kihordtál 1(-2-3-...?) tüdőgyulladást, aminek a nyoma megmarad életed végéig.

Azt nem írod, hány éves vagy.

2017. márc. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszod! Nem rég óta lehet mert áprilisban lesz 2 éve,hogy volt a Szent Lászlóban mellkas röntgenem. Ott nem találtak semmit. 13 éve dohányzok,de a családban nem volt rákos beteg ez tuti(dédi szülők tuti nem voltak és utánuk se senki

Az előttiekre meg nem emlékeznek a szüleim. ) Amugy 28 éves vagyok... Ffi. De tény,hogy sosem voltam felöltözve télen rendesen az elmúlt 10-15 évben télen sem... Ha megmarad életem végéig az sem érdekel,csa eosszindulatú ne legyen..

2017. márc. 5. 01:29
 3/10 TR75 ***** válasza:
58%

Azt hiszem, 28 évesen valószínűbb a visszamaradt góc.

Én egyszer hordtam ki lábon tüdőgyulladást. Azt nem tudom, maradt-e valami pittyputty utána, de hogy hónapokba telt, amíg az utóhatásaitól megszabadultam, az biztos :S

Számodra pedig a tanulság: szerintem te is tudod (van kettő is) :p

Majd a házidoki elmond mindent.

2017. márc. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az alulöltözöttségnek vajmi kevés köze van a tüdőgyulladáshoz, de a dohányosoknál jóval veszélyesebb a tüdőgyulladás a rosszabb regenerálódás miatt. A pici maradvány gócok idővel elmeszesednek.A rosszindulatú betegségek jelentős része legtöbb esetben ma már a vérből kimutatható.
2017. márc. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg valóban csak gyulladásos góc,de kizárni nem lehet egy tumort,de egy TBC-t sem. Mindenképpen szövettani mintát kell venni,mert az fogja megmondani,hogy mi ez pontosan. Ha esetleg tumor,akkor is jó jel az,hogy a környéki nyirokcsomókban nincs elváltozás. Ne éld bele magad abba,hogy tüdőrákod van,de mindenképpen minél előbb tovább kell vizsgálni!
2017. márc. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koazonom a valaszokat,ment mindenkinek a zold kez!4es! Igen kimutathatok, de ugy tudom h pont a tudorak nem mutathato ki :/ am a laborom full rendben van...
2017. márc. 5. 09:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a labor gyakran nem mutat semmit rákos betegnél. Számtalan daganatos beteget,illetve a laborját láttam (még olyannak is,akit éppen kemoztak) és a laborban nem volt eltérés. Persze tumor marker vizsgálatok léteznek,de azok zöme nem csak daganat esetén lehet kóros,hanem akár egy gyulladás mellett is.
2017. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tenyleg koszonom a valaszokat! Akkor azt mondjatok,hogy egyenlore ne kezdjem "asni a siromat"?
2017. márc. 5. 10:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Isten ments!!!!!
2017. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. márc. 5. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!