Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő múlva jön helyre a...

Mennyi idő múlva jön helyre a fülem a középfül-gyulladásból?

Figyelt kérdés

3 hete meg voltam hűlve rendesen, fájt a torkom, taknyoltam, rossz volt a közérzetem, a szokásos nátha... Gondoltam...


3 nap után erős fájdalommal keltem a bal fülemben, majd 4 nap múlva a szemem is össze ragadt reggelre. Irány a doki...


A szemészeten azt mondták, hogy kötőhártya gyulladás, adtak cseppet, 3 napon belül teljesen helyre jött.


A fül-orr-gégén azt mondták középfül gyulladás, a dobhártyám nem szakadt ki, de lehet ki fog. Szedjek antibiotikumot (augmentin), cseppentsek a fülembe, de csak addig amíg nem kezd váladékozni (otocalm), használjak orrcseppet (bixtonim) és szedjek gyulladáscsökkentőt (Ibuprofen). A fülfájás elmúlt, a torokfájás is, a taknyolás is.


Beszedtem az antibigyókat és 1 hét múlva vissza mentem, hogy még mindig tompán hallok, zúg a fülem. Doki meg nézte, és arra jutott, hogy fel van telve folyadékkal a középfül. Azt mondta szedjem a gyulladás csökkentőt tovább, pattogtassam a fülem (orrot befogni, fújni) és ha 2 héten belül nem jön helyre, akkor menjek vissza és felszúrja, majd rak egy ilyen szelepet vagy mit a dobhártyámba.


Lassan 3 hete hogy zúg a fülem, vissza kéne menjek. Reggel érzem bedugul mikor felkelek, de addig pattogtatom míg helyre jön. Napközben nem érzem hogy nem hallanék rendesen, csak a zúgás zavar, na meg hogy recseg ropog ha nagyra nyitom a szám vagy nyelek. Szerintetek leürült a folyadék, vissza kell menjek a dokihoz? Semmiképp sem szeretném ha berakna valami szelepet és meglyukasztaná a dobhártyám ha nem muszáj. Nincs valami más módszer hogy leürüljön a váladék?



2016. ápr. 29. 14:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!