Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 19 évesen magas a vérnyomásom....

19 évesen magas a vérnyomásom. Ez azt jelenti, hogy egész hátralévő életemben gyógyszert kell majd szednem?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy elhízva (akkor a fogyással talán lecsökenne a vérnyomásod),akkor valószínűleg igen.
2017. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a sportolás,mozgás,egészséges táplálkozás is jót tenne!
2017. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez, rajtad áll. Nekem, 20 éves koromtól kicsit magas, úgy 200-220 volt akkorában. Most 60 éves vagyok és egy hete lett mérve, akkor 260 volt.

Idáig, nem szedtem gyógyszert, mert amennyit használ, annyit árt a mellékhatás.

2017. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3.! A leírásokat soha nem szabad elolvasni,mert szinte mindent beleírnak,aminek a fele sem igaz,csak,hogy jogilag védve legyenek! Nagyon hülye tanács az,hogy ne szedjen gyógyszert valaki a magasvérnyomására! Neked nagy szerencséd,hogy még nem kaptál agyvérzést, infarktust,vagy nem lett aortarepedésed,esetleg még látsz és nincs veseelégtelenséged.
2017. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyit szoktál mérni?
2017. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Három út áll előtted:

Vagy életmódot váltasz: aerob mozgás, no cigi, mediterrán étrend, relaxálás, stresszkezelés stb...

Vagy gyógyszert szedsz.

Vagy egyik sem , és 40 éves korodra olyan érrendszered lehet, mint egy jó karban levő nyolcvanasnak.

2017. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem iszok,cigarettát még a kezemben sem fogtam.Sportolok.

Azért nem 200.Csak 140 körül szokott lenni

2017. márc. 7. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
A dohányzás, a túlsúly,a mozgásszegény élet mind hozzásegít a magasvérnyomáshoz. Viszont vannak olyan emberek,akiknek nem ezektől,hanem örökletesen,esetleg valamilyen szívbetegség, hormonális,vesebetegség betegség miatt magas a vérnyomása. A 140 körüli még nem nagyon sok,de arra utal,hogy valószínűleg előbb leszel magasvérnyomásos beteg. Minél "egészségesebben" élsz,annál tovább tolhatod a komoly magasvérnyomásbetegség kialakulását.
2017. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Erre már adnak gyógyszert?
2017. márc. 7. 23:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen átlépi a nyugalmi vérnyomás a 140/90 Hgmm-t akkor igen. Ha csak időszakonként (pl.stressz,erőteljesebb mozgás hatására) akkor nem.
2017. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!