Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van okom komolyan aggódni (...

Van okom komolyan aggódni ( hosszú lesz)?

Figyelt kérdés

31 éves teherautósofőr vagyok hétköznap 8-16óra közt dolgozok, de étkezés /nem étkezés probléma fenn áll.

Van egy kinti aranyerem (kiáll nem tudok segget törölni tőle) ez tény és való! és lehet ez ludas mindenért.

Maga az aranyér stádium 5 éve jött ki(akkor csak égett viszketett a seggem nem tudtam az szerintem az volt 1es stádium)

Nos hasfájós kisgyerek voltam

Sokszor könnyen volt hasmenésem gyerekként és rengeteget szellentettem sokszor elég bűzöset. Ha stressz ért gázoltam.

Sok herpeszem volt pár nagyon durva is.

Pattanásos tini voltam mellkas váll hát arc.

Lelki problémáim is voltak, stesszelt az iskola, párkapcsolatom ritkán volt azt is elrontottam féltékenység társfüggőséggel.

31 évesen is gyengén pattanásos vagyok arcon háton (ülésbe beleizzadok....), pár poros helyen dolgozom. Zuhanyzóban büdös viz jön sokszor.

Fogaim közül sok rossz 4et húzni kellett (az interneten olvastam, hogy pont olyan fogaim hiányoznak, ami ha romlik az emésztési gondra utal nem tudom elhiggyem-e)

Komolyabb gondok 3 éve nagyon könnyen leszek hasmenéses, savtúltengéssel küzdöm.

Reggel felkelek ennem kell. Utána nagy wc. Aranyér miatt egy tekercs wc papir kell, hogy tiszta legyek.

Dolgozni gyalog járok 3kmre, féluton sokszor rámjön a szapora mivel nem tudom hol elintézni tartogatom (igy alakult ki az aranyér vagy nem ) mikorra beérek már nem is kell.

Munka elején eszek Jó reggelt kekszet. Ebédig nincs gond. Ebédet gyakran kapkodva eszem próbálom ezt elkerülni de .... ebéd után 1 órán belül erős inger wczhetnékre, ami 10 perc alatt elmúlik. Néha a reggeli vagy ebéd utáni nem múlik el és hasmenésem van. Néha Délután itthon normál inger normál széklet .

Elkezdtem néha néha probiotikumot szedni, amitöl a hasmenés elmúlt sőt... inkább szorulásom van.

10 éve kb nem tudom a kukoricát megemészteni (szemes konzerv nyersen főve) aztán jött hogy a paprika paradicsom haj is a wcböl köszön vissza aztán borsó(főzelék) néha félig szemesen jön ki ...szezámmag is...

Fekete ribizli nektárt iszom gyakran probiotikum helyett ami normalizálja a székletem kicsit.

Közepesen változatos az étrendem. Ja délben hideg vacsorát eszem (baromfi) sonka vagy májkrémházi vagy szalonna vagy kolbász és sokszor paprika. Majd délután amikor hazaérek leves+második.

Vasárnapi ebéd (frissen főtt leves, főtt hús pörkölt vagy olajban sült valami, általában cukrászdai/ házi sütemény desszertnek) átszalad rajtam. Hétfőn a maradékot eszem akkor nincs gond. Szombaton is hasonló az evési napirend mint vasárnap. Alkoholt nagyon ritkán és keveset iszom. Energia ital függő voltam mostanában heti3 maximum. Útközben is gyakran nassolok (péksütemény keksz) Kis túlsúlyom van 183 cm 103 kg.

Tejtermékeket nem nagyon tudok fogyasztani meghajtanak.

1,5 éve volt valami bajom 3 orvos diagnózist állított fel. Bélgyulladásra tippeltek 2en, és kísérleteztek gyógyszerekkel, a 3adik savtúltengésre, ittam egy darabig gyógyvizet. Bal oldalon a bordák és csípő közti rész fájt akkor azóta nem volt ilyen bajom.

Köszönöm, ha valaki elolvassa és normális tanácsot ad.



2017. márc. 10. 23:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hasnyálmirigy rendben?

Az alaposan össze tudja kuszálni a dolgokat...

Nekem fél évig ment a hasam aztán elkezdtem szedni mezym forte-t majd kreon-t mert az olcsóbb és most váltottam Pangrol-ra mert az még olcsóbb.

A lényeg, hogy segíti az emésztést.

Ha nem próbáltad vegyél egy 50 darabos Kreon 10000-et az csak 1500 forint, nem buksz sokat ha nem válik be.

Minden étkezés közben lenyelsz egyet.


Savtúltengéssel nem nagyon szabadna inni energiaitalt, semmi szénsavast, semmi alkoholt csak mentes ásványvizet.


Mennyire vagy ideges, stresszes, feszült?

Ha az vagy akkor az rámegy az ember emésztésére sajna.

31 évesen még fiatal vagy, bőven van időd változtatni de azért tenned kell.


Lehet nem ártana elmenned pszichiátriára és feliratni nyugtatót.

Most ne, hogy azt hidd, hogy marokszámra kell szedned.

Pl. 0.5mg-os Rivotril-ból reggel fél meg délután fél és csodát tesz az emberrel :D

Erősen fűszeres ételeket és a nagyon zsíros ételeket sem kellene enned. Szalonnát pl egyáltalán nem vagy nagyon ritkán.

Nagyon nem egészséges :)


Egy életed van, Te döntesz, nem más.

2017. márc. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az aranyér szerintem a munkádtól van.


"Fogaim közül sok rossz 4et húzni kellett (az interneten olvastam, hogy pont olyan fogaim hiányoznak, ami ha romlik az emésztési gondra utal nem tudom elhiggyem-e) "


Ezt be tudod linkelni nekem?

2017. márc. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a netről szedd le a GAPS-diéta c. könyv rövidített kivonatát, nagyon jó, a magyarázat is benne van, hogy miért, ezen is segíteni fog.
2017. márc. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az 1. hozzászólásról asszociáltam, hogy a citromfű tea ugyanolyan jó nyugtató, és a citromfűéhez hasonló hatású gyógynövényekből is van kapszula, a neve Nervenpflege, és lehet nyugodtam 3x3-mat bevenni. Ha elégnek bizonyul, akkor kevesebbet. Gyógyszertárban és drogériában is van, szabadáras, úgyhogy szólok, hogy 2700 Ft alatt jóárasnak számít már.:)
2017. márc. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Jók a gyógynövény kapszulák is csak sajna van hogy nem segít.

Ha valaki stresszesebb, szorong ott már nem nagyon segít és nagyon nagyon drága.

Egy üveg Rivotril 77 forintba került és elég 1,5 hónapra.


De persze a kérdező még nem válaszolt, hogy feszült, ideges, szorong-e vagy egy full laza csávó aki mindent lesz...r

szerintem inkább az első, és attól komoly emésztési problémák lesznek sajna.

A szerotonint főleg a bélrendszer állítja elő.

Ha kevés a szerotonin akkor jön a szorongás, idegesség, rossz emésztés, szóval ez egy ördögi kör.

2017. márc. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is részben ilyen gyerekkorom volt. Aztán 20 évesen vegetáriánus lettem, és hatalmasat javult az emésztésem, tizeniksz év eltelt azóta, az emésztésem állapota stagnál, tehát továbbra is sokkal jobb állapotban van a gyerekkori hasfájásaimhoz képest, köszöni szépen.


Persze nem mindegy, hogyan vegi az ember... Éveken át kísérleteztem, mi jó nekem és megtudtam azt is, hogy általában az emberek számára közösen mi jó, emésztésre, anyagcserére.


Nem kötelező hinned nekem, szenvedhetsz is továbbra is, és folytathatod a tablettázást, mérgezd csak magad... ;) Azért mondom, mert nem szeretnek változtatni az emberek, akkor se, ha a józan paraszti ész bizonyos másfajta, a megszokottól eltérő irányba kellene váltani. Ahogy az akadémikus orvosoknak se érdeke, hogy ne a ő begyöpösödött elveiket, jórészt indokolatlan, meghamisított dogmáikat kövesd, hiszen abból élnek...


De visszatérve a javaslataimra, melyek egyszerűek, nagyszerűek, hatásosak, olcsók, önmagad eléred, és az immunrendszered támogatod vele: tehermentesíts vegetáriánusság által.


Délelőtt ráadásul egyébként csak gyümölcsöt, neked almát kellene enned, semmi mást, üres gyomorra, és magában% A gyümölcsön kívül a legtöbb más étel keverhető a gyomorban.


És felejtsd el a szintetikus dolgokat (legalábbis erősen minimalizáld), beleértve a tablettás vitaminokat... Vitamin van a növényi olajokban, de ezeket is lehetőleg magában, és minimálisan, napi egy kávéskanállal fogyassz, pl szezámolaj, tökmagolaj, mákolaj - egy nap csak egyfajtát lehetőleg. A többi étkezésedben a nyers zöldségeket, főleg a föld felettieket részesítsd előnyben, de kísérletezd ki, ezen belül mi jó a szervezetednek, pl melyik káposzta, vagy melyik sali, stb. Kombinálhatod párolt zabpehellyel, áprapehellyel, vagy amelyik jól esik neked.


Nézd meg a gorillát, lovat, elefántot, teljesen, vagy szinte teljesen vegik. Hatalmasak, erősek. Ettől még az ember, az életmódja miatt nem feltétlen lehet olyan erős spontán, de az immunrendszere igen! Vegetáriánusság az alapja. A józan paraszti ész ezt mondja.


Víz: nem javaslok mindenfélét összeinni, legfeljebb néha. A víz az alapvető éltető elemünk. És javaslom, szűrd a csapvizet, mert anélkül lassú méreg. A patkányméregben is van NatriumFluorid, mint a csapvizek többségében, meg a fogkrémek többségében, a fluorosokban. Fogkrém helyett vannak természetes ásványi fogporok.


!

Ezen kívül alapvető, hogy a tudatból ered minden testi dolog, testi betegség és lelki betegség is, ami nem balesetből és nem mérgezésből, vagy hasonló drasztikus fizikai behatásból jött létre, tehát utóbbi kis hányad kivétel. Erről számodra videók:


De hát, tudod mit, ne hallgasd meg javaslatomat inkább...

;) Nem pesszimizmusból, hanem csak úgy iróniából.... ;)

...ne nézd meg az alábbi videókat, mert a végén még mellékhatás mentesen, ingyen, regenerációból meggyógyulsz!


Inkább higgy az itteni, anyagilag érdekelt akadémikus "orvosoknak"... ;-)))


De ezen videók túlhaladják az akadémikus orvoslás tévhiteit, dogmáit, mert reálisak:


- Vékonybél témák gyulladás, puffadás, cöliákia, IBS, gluténérzékenység:

https://www.youtube.com/watch?v=MX7i0Tm3p_o


- Hogyan lesz valakinek aranyere?:

https://www.youtube.com/watch?v=mfcExtFVQp4


A videókból megtudod, hogyan alakultak ki a problémáid, és ezáltal azt is, h tudatod megváltoztatásával hogyan jöjj ki belőle.


Ez nem humbuk, nem ezo, nem a "Titok" könyv féligazsága, nem misztikum, nem kuruzslás, hanem kőkemény realitás. Computer tomográf (CT) diagnózisok sora is alátámasztja a valóságát egyébként ,de hétköznapi használatra semmi plusz pénzt nem kell költeni, csak az étkezésed megválogatni. Ugye azt nem várod, hogy én fizessem a kajádat?? ;) Mert ha elvárod, akkor nem ingyenes módszer, hiszen mindenkinek kell ennie az élete során. :D De ha a helyes étrendet kiválasztod és nem én fizetem neked, hanem magad teremted meg a kajádat, vagy ahonnan tudod, akkor ingyenesek e módszerek.


Szóval még egyszer: ne is törődj avval, amiket írtam, és nehogy megnézd eme videókat, mert a végén még meggyógyulsz ingyen és mellékhatás mentesen... ;)


Figyeld, mindjárt ideesnek a kuruzslók, más szóval az akadémikus orvosok (bár léteznek persze a másik végletből is kuruzslók, "angyalmágiás hókuszpókuszozó a másik véglet"), szóval mindjárt ideírnak az akadémikus kuruzslók akik tünetkezelő kémiai szerekkel kuruzslanak, melyből hatalmas anyagi bevitelük van, és e szerek -tablettáik- jó része még függőséget is okoz .- de szerintük az ajánlatom a kuruzslás.


Figyi, mindjárt beesnek. ;) Én leszek a hülye, hogy érdemben segítettem neked. ;) Bár ha mégis szorult beléd józan ész, amiben bízom, akkor előre szólok: kellenek hetek, mire az öngyógyító ciklusokon átesel. De onnantól gyógyulsz és gyógyulsz, tartósan.


Mi kell ehhez? Tanulás, helyes forrásból.

Nem pedig akadémikus agymosás...


Az akadémikusoknak akadnak hébehóba jó diagnosztikai eszközeik, értik az anatómiát, és a videós alter gyógyászat is felhasználja azt a kevés reális tényezőt, melyeket az akadémikusok használnak, de az akadémikusoknál itt el is fogyott a tudomány...


"A sebész aaaz igen!" -mondta Hofi, hozzátéve, hogy máskülönben "orvosok...?? Uttyan... De a sebész, az kivételesen ííígen! Kivágta, kész...." ;) És igaza volt már akkor...


Szóval higgy inkább az akadémikusok betegségiparának... legalább van szinte egy működő tudományáguk: a sebészet, aztán itt ki is fújt... bár ugye sajnos kémiai mérgeket a sebészek is használnak, olykor... Sajnos...


Persze ritka erős fájdalomkor, meg műtét előtt kell altatás, és/vagy fájdalomcsillapító, na de máskülönben...???


Na de te csak higgy az akadémikus kuruzslóknak továbbra is... ;) "Én meg a hülye paranoid kuruzsló vagyok", figyeld meg, a szokásos dumájukat, hogy fenntartsák a betegségiparukat. ;)


Pedig semmiféle anyagi hasznom nincs abból, hogy segítek józan tanácsokkal.

2017. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az utolsónál a pont. Én is a vegánságom óta vagyok jobban.

Érdrmes lenne egy gluténérzékenységi tesztet vagy candida tesztet csinálni, food detective tesztet, vércsepp analízist.

Az aranyeret műteni, kezelni. A fogaidat rebdbetenni, vagy átállni a turmixra, ha nem rágod meg, persze hogy egyben jön ki, az intimtorna is segíthet. Pszichiátriai gyógyszert nem szednék. A gaps diétában a gabonák és a tej elhagyása jó, de a sok hús nem.

2017. márc. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Aranyér kezelve lesz de ....ààá magyar eü. Ahol lakok két àllami (megyeszékhelyen)prochtológiai rendelés van egyikre 6hétre adtak időpontot, màsikra 8hétre. Érdekes elgondolkodtató válaszok.... remélem még jönnek. Reagálok pàrra majd.
2017. márc. 11. 09:19
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves 7es! Inkább itt reagàllok mint privátban hàtha valakinek hasznis lehet. Szezàm magot màkot össze lehet rágni? A paprikàt kukoricàt paradicsomot meg gondolom ,hogy ràgom ...bàr jogos hogy fogakat kellene csinàltatni. Bármennyire is haragszom nem tudok mit tenni az ingyen uskola fogàszokkal akik elrontottàk a fogaimat...tanuló csinálta a diák fogát. Dupla pénz a drNőnek. :(.
2017. márc. 11. 09:25
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja ìrtad ezeket a kivizsgálásokat ezt hogy?? Magán laborba elmegyek és mondom hogy ezt szeretném? Vagy hàzi orvosomnak kellene beutalnia? Rendes ember a házi irvosom de (én nem vagyok orvos) de annyi emésztéssel kapcsolatos panasszal fordultam hozzá...Ir valami cifram(???l...nevü gyógyszert 1hét tp és ennyi.
2017. márc. 11. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!