Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon viszket az ágyék...

Pityupocse kérdése:

Nagyon viszket az ágyék tájékom, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kipirosodott a fenekem, a végbél körül, és egy kicsit a herezacskó oldalán. Random időközönként elkezd viszketni is. Ezt próbáltam, eléggé égetett, de azóta nem viszket, viszont még mindig elég piros:


"A gyömbér 23 gombaölő vegyületet tartalmaz. Reszeljünk le 30 g gyömbérgyökeret, adjuk egy csészényi forrásban lévő vízhez, majd hagyjuk ázni 20 percig. Miután kihűlt, vattával vigyük fel az érintett testfelületre."


Nem voltam nővel egy ideje, nem jártam publikus wc-n, fogalmam sincs honnan és mit kaptam el, de már éjszaka is megébredek a viszketésre.



2017. márc. 11. 00:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Éjszaka is megébredtem a viszketésre, ezért próbáltam ma ki ezt a gyömbér teát. Ma direkt későig maradtam fent, mert elalvás után 4-5 órával válik elviselhetetlenné, és így remélhetőleg reggelig tudok aludni egy kicsit. Ha ez nem válik be van más ötlet, mielőtt orvos kezdene turkálni a seggemben?
2017. márc. 11. 00:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Az éjszakai végbélviszketésleggyakoribb oka a cérnagiliszta fertőzés. Nézd meg,hogy nincs-e a székletedben giliszta. De lehet gomba is,amit nem feltétlenül kell valahol elkapnod, hiszen a székletben természetesen vannak gombák is.Viszint ha ezek elszaporodnak pl. antibiotikum szedése miatt,akkor okouhatnak ilyen panaszt. Minden székelés után mosd ott meg magad,ha tudod,és alaposan töröld szárazra.Utána kend be a végbél környékét és a körülötte lévő vörös területet pl. Canestennel és tegyél a két farpofa közé egy vékony gézcsíkot,hogy ne érjelenk össze.Ha nem segít akkor kénytelen leszel elmenni bőrgyógyászatra.
2017. márc. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vettem canesten krémet, de elég meglepő hogy nincs semmi mentolos v bármilyen érezhető hatása. Biztos segíteni fog ez a viszketésen?


A fent említett gyömbérlé, akkor is égetné a bőrömet (ágyék tájékon) ha egészséges lenne?


Csak mert annak legalább éreztem valami hatását, ez a krém ellenben elég drága volt, és félek hogy pár óra alatt felszívódik, és onnantól visszatér a viszketés éjjel.

2017. márc. 11. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:
A Canesten nem azért van,hogy érezd ahogy bekend,hanem a kiváltó okot szünteti meg és ezáltal a viszketést.
2017. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ekcéma volt, kaptam rá valami rettentő ragacsos kenőcsöt, de már elég későn, lehet a canesten v magától, de mire elkezdtem kenni már nem viszketett éjszakánként.


Viszont azóta is előfordul 1-2 alkalommal esténként hogy úgy érzem mintha valami picit viszketne...

2017. ápr. 11. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!