Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bélférgem van? Szerintetek ez...

Bélférgem van? Szerintetek ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Ma este elmentem vécére, de nem sikerült szélkletet ürítenem. A vécépapíron egy nagyon kicsi kb 5-10 mm-es fehér...valami tekergőzött. Papírba fogva gyorsan összenyomtam, majd mikor nem mozgott, lehúztam a vécén. Szerintetek ez mi... Menjek orvoshoz vagy ne... Azon kívül mit ajánlotok még 13/L

2017. márc. 20. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet cérnagiliszta. Irány az orvos, jó és hatékony gyógyszer van rá, a család többi tagját is kezelni kellene.
2017. márc. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Házziálatokat féregtelenítsétek, alaposan takarítsatok ki. Decaris tabletta segít, addig is fogyasszatok napi 1-2 gerezd fokhagymát!
2017. márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A cérnagiliszta csak emberről emberre terjed.

Nem a Dekacis az ellene ható gyógyszer.

2017. márc. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves #3!

A Decaris miért nem jó? Bélféreg ellen van, az egyik barátnőmből azonnal kihajotta.

Először azborvos úgyis a Vermoxot fogja ajánlani. Az is szuper, de ha nem válik be, akkor Decaris lesz a vége. Székletvizsgálat pedig nagyon erősen ajánlott.

2017. márc. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Emberről emberre IS terjedhet. Én macskától szedtem össze sajnos. A fokhagyma tényleg nagyon hatásos, kicsit enyhít a viszketésen, ameddig nem jutsz gyógyszerhez.
2017. márc. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szamo77db ***** válasza:
Menj orvoshoz, csinálnak egy széklettenyésztést és mindjárt többet tudsz. Nyilván kapsz megfelelő gyógyszert is. Nekem egyszer 3 hónapig ment a hasam. Csináltak tenyésztést, valami vírust szedtem össze. Kaptam gyógyszert, 1 hétig kellett szedni és rendeződött a problémám.
2017. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj, ebből megint orvos lesz...most lábaltam ki egy torokgyulladásból pont, nem ez hiányzott de hát...egyébként már egy hónapja nem eszem csak gyümölcscumrot és édesítőszert atópiás dermatitisz miatt...meg igazából nincsen semmilyen tünetem csak a napokban estefelé főleg úgy érzem mintha valami hegyes széklet piszkálná a végbélnyílásomat, de amikor elmegyek vécére, semmi, csak némi híg székletes váladék...ezeknek lehet hozzá köze?
2017. márc. 21. 19:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, a lyukviszketés/ szúrás akkor jelentkezik, amikor petézni indul a féreg. Miért nem olvasol utána?
2017. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!