Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » FONTOS! Ha bélférgem van,...

FONTOS! Ha bélférgem van, mehetek közösségbe (pl: iskola)? /bővebben/

Figyelt kérdés
Férges vagyok, ez biztos, most fogok orvoshoz menni. Az az igazság, hogy mar kb 2 hete itthon vagyok (beteg voltam) és ma véltem felfedezni ezt a dolgot. Viszont kollégista vagyok, a legnagyobb gyanum szerint ott szedtem össze. A kérdés lényege, hogy nem fogom terjeszteni a betegséget a kollegiumban? Vagy nem fogom újra összeszedni? Köszönöm a válaszokat!!!!

2017. márc. 17. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
De sajnos terjesztheted is és vissza is kaphatod. A bélférgességre való gyógyszerek nem pusztítják el a férgeket,illetve a petéiket teljes mértékben, ezért meg is szokták ismételni a kezelést 1 hét múlva (addigra kelnek ki a peték). De ha nagyon odafigyelsz arra,hogy SEMMIHEZ nem nyúlsz WC használat után - még a kilincshez sem - kézmosás nélkül,akkor nem adod tovább. Illetve WC előtt is jó lenne kezet mosnod,hogy ne is kapd vissza mástól.
2017. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Konkrétan bogarak vannak benned?
2017. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. Bogarak az agyban vannak :) És akkor bogaras valaki. A bélféreg az nem bogár.
2017. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És ha itthon maradok a kezelésig, tehát arra a pár napra, amíg a gyógyszert szedem és utána egy hét múlva megint pár napra.

Az, hogy ne érjek hozzá semmihez szinte megoldhatatlan, az ilyen "közösségi mosdókban". :(

Köszönöm a válaszod #1!!

2017. márc. 17. 13:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor te biztosan nem adod tovább,de ha a koleszban fertőzött valaki,akkor visszakaphatod.
2017. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!