Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirogy gyógyszert kellet...

Pajzsmirogy gyógyszert kellet szednem L tiroxin napi 50 mg Tsh decemberben 2.5 volt . Most 18 napot keset soha nem csinált még ijet. Azt mondták hadjam abba a bogyit megis jött rá 4 napra. Szedjem a bogyit tovább?

Figyelt kérdés
Még nem jutok el endokrinológushoz szedjem a bogyit vagy ne szerintetek?
2017. márc. 21. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A 2.5-ös TSH mellett volt T3,T4 vizsgálat is,ami eltérést mutatott? Mert a 2.5 TSH egy normál érték.
2017. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Legelsőnek volt csak a tsh volt magadabb. 5.8 utanna most decemberben csak a tsh nézte . Akkor volt 2.5 azt mondta szedjem tovább 50 mg mal. Most meg 18 napot késett a menszeszem. Abba hagytam a bogyit és megis jött rá 4 napra. Most kezdjem el szedni megint szerinted vagy jelentkezzfm 1 szakorvosnál előtte vagy szedjem ?
2017. márc. 22. 17:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem szedném. Ha a T3.T4 normális volt,akkor nem biztos,hogy szükséged van rá. Pl. vannak olyan gyógyszer amik megemelhetik a TSH szintjét. Én megvárnám a szakorvost.
2017. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mellékhatása hogy menzesz zavarokat okoz, benne van a tájékoztatóban. Nekem is csinált ezt-azt amikor elkezdtem. Valószínű az 50 sok volt egyszerre, szakorvos felépítve szedeti: 2-3hétig fél szem, majd felváltva 1 és fél szem pár hétig, majd egész szem. Így nem okoz annyi gondot, egyszerre elkezdve a szívdobás érzettől a légszomjig minden kijöhet.

Viszont pl nekem 10-es tsh-ra 35 és 75mg felváltva kell és 2körüli így a tsh-m, majd ha babát akarok akkor állít rajta újra, addig nem.

Viszont ha nem szakorvos írta fel akkor ne szedd tovább, sőt el se lett volna szabad kezdened! Ugyanis lehet t3 elégtelenség okozza vagy szimplán elég elhagyni a jódot, glutént, stb-t.

2,5-re akkor írnak fel ha babát akarsz vagy nagyon jellegzetes tünetek vannak és más emelkedett pl AntiTPO vagy UH kép olyan.

2017. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!