Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék? Teljesen elkeser...

Mit tehetnék? Teljesen elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pajzsmirigy-alulműködésem van lassan 1 éve. Most sikerült csak beállítani a gyógyszert, mert a múlt hónapban nagyon alacsony lett, így fél L-Thyroxin henninget szedek csak.

De az elmúlt két hónapban felszedtem 6-7 kg-ot, ami azért érint rosszul, mert világ életemben vékony voltam.

46 kg voltam, most vagyok 52 és folyamatosan hízok. Már alig eszek valamit, nem is kívánom és, ha eszek is bűntudatom van, de tudom, hogy kell valamit ennem, de akkor is rossz érzés.

Ráadásul még a hátam is tiszta pattanás, zsíros a hajam, teljesen lelapult. Gusztustalannak érzem magam. Majd néz még 2 hormont, mert lehet kicsit több a férfi hormonom.


El is felejtettem mondani az endokrinológusomnak a hízást, de már csak 6 hó múlva megyek.

Sétálni szoktam mindennap kb. fél órát. Sajnos nincs időm a tanulás mellett mindennap tornázni.


4-5-ször eszek egy nap. Reggeli, tízórai, ebéd, vacsi (7 fele) és esetleg még egy almát megeszek.

Régebben kevesebbet mozogtam és rengeteget ettem, de akkor nem híztam, mint most.


Már lassan sírni fogok, önbizalmam lassan mínuszban van. :(


Mit tehetnék vagy ti ezt hogyan tudtátok feldolgozni?


19/L

Új helyen is vagyok, koliban.



2015. jan. 21. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

a hízás a pajzsmirigy alulműködés miatt van.

ha beállt a gyógyszered akkor magadtól le fogsz fogyni, nem kell érte tenned semmit.

a hajad azért zsíros mert rossz sampont használsz, és egyél kevesebb szotyit és mogyit.

2015. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem eszek szotyit, se mogyit.


Már vagy 5 sampont kipróbáltam, most talán be vállt az egyik.


Amióta "beállt" azóta folyamatosan hízok... Be van állítva, de nem hogy lemenne, csak jön fel!


és tudom, hogy a pajzsmirigy miatt, de akkor is szomorú vagyok.

2015. jan. 21. 19:22
 3/5 anonim ***** válasza:

pedig ha amiatt hízol akkor az nincs beállva rendesen.

tessék elmenni akkor orvoshoz.

főleg ha a szemöldököd is hullik - jellegzetes pajzsmirigy alulműködési tünet.

2015. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy?

Nem biztos, hogy ez a hízás olyyan rossza dolog, mert ha magasabb vagy kb 150 cm-nél, akkor el is kelt.

2015. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
153 cm vagyok és már kb. 53 kiló. Eddig mindig olyan 46kg körül mozogtam, de most már kezd tokám is lenni. :(
2015. jan. 24. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!